Prvé demo Resident Evil Village nám načrtlo atmosféru, v ktorej sa hra bude niesť

24 januára, 2021 Ján Berzéty

Demo s názvom Maiden odhaľuje aj malú časť príbehu desivých dám hradu.

V exkluzívnom PS5 deme, podobne ako v tom ku Resident Evil 7, nehráte za hlavnú postavu. Preberáte kontrolu nad jedným z väzňov upíriek skrývajúcich sa vo svojom majestátnom sídle. Vašim cieľom je útek z katakomb, kde po ceste objavujete rôzne znetvorené telá.

Keďže vaša postava pri sebe nenesie žiadnu strelnú zbraň, určite vás neprekvapí, že tento pokus o útek bude nakoniec neúspešný. Aj keď je vaša cesta celkom krátka, chcel by som vyzdvihnúť zopár hlavných vecí, ktoré nám aspoň sčasti odhaľujú plnú hru.

V prípade, že ste typ hráča, ktorý si chce do príbehu siahnuť hlbšie a nevadí vám trocha príležitostného čítania, určite ste prišli na niekoľko zaujímavých faktov. Veľkým prekvapením je, že podľa jedného listu nachádzajúceho sa v deme, žili upírky na hrade už v 16. storočí. Nemusíte patriť medzi skalných fanúšikov série na to aby ste vedeli, že to je ešte omnoho dávnejšie ako bol vyvinutý prvý vírus série Resident Evil. Žeby sa vývojári rozhodli odkloniť od biologických zbraní a prvýkrát nám ponúkli nadprirodzené bytosti?

Ako ďalší by som chcel vyzdvihnúť fakt, že hra je niekedy celkom nepríjemne strašidelná. Tento prvok bol prinesený do série hlavne siedmym dielom, a to príchodom pohľadu z prvej osoby. Určite sa dá povedať, že podobne ako v tom  diele, aj v tomto vám budú miestami behať zimomriavky po chrbte.

To by bolo viac-menej všetko, čo sa dá k hre povedať iba na základe 15-minútového náhľadu. Viac sa dozvieme na jar, pri príchode dema obsahujúceho aj combat. Zatiaľ musíme byť spokojní iba s týmto obmedzeným počtom informácií.

Novinky o plnej hre, ako aj dátum vydania sa môžete dozvedieť tu.

Ján Berzéty