PlayStation 5 Real Photo 07

Prvé reálne fotky PlayStation 5 sú vonku, je extra tichý

4 októbra, 2020 Lukáš Kanik

Sony ukázalo konzolu japonským influencerom.

Spoločnosť SONY len mesiac pred uvedením novej konzoly PlayStation 5 ju ukázala svetu v skutočnej podobe. Doteraz sme mali možnosť vidieť len renderované obrázky a videá, dodnes ani nevieme, ako vyzerá z vnútra. Xbox pritom hardvér a vnútornosti Xboxu ukázal už v Marci tohto roka.

Ku PlayStation 5 sa dostali ako prví japonskí influenceri, ktorí si konzolu mohli vyskúšať len na preview evente. Naopak, Microsoft svoju reálnu Xbox Series X konzolu poslal do sveta priamo novinárom.

Konzolu predstavil japonský magazín 4Gamet.net ktorý ju nafotil a priniesol aj prvé dojmy.

Konzolá má rozmery 390 x 104 x 260 mm a váži okolo 4,5 kg. Digitálna verzia je bez blu-ray mechaniky a tak namiesto 104mm je hrubá len 92 mm. Kruhový stojan presahuje konzolu o ďalšie centimetre z oboch strán.

Novinári si mohli zahrať launch titul Godfall, pri ktorom vraj konzolu takmer nebolo ani počuť. Redaktori z dengekionline.com hovoria o neuveriteľnej, až šokujúco nízkej hlučnosti PlayStation 5.

Zmenami prešiel aj gamepad DualSense, ktorého podsvietenie tento krát nie je tak výrazné a nevadí, ako v prípade DualShock 4 ovládača.

Sledujte ma: