Prvé zábery z REDkit – moderských nástrojov pre Witcher 2

30 apríla, 2013 Lukáš Kanik

My sme REDkit videli na GamesCome v Auguste, vy si môžete pozrieť prvé zábery z uzavretej bety.

Moderi majú prístup k nástrojom zhruba od začiatku tohto roka, kedy sa začala uzavretá beta, do ktorej sa však dostali len skutoční moderi. Dnes však CD Projekt vypustil prvých pár záberov z módov, ktoré v REDkite vznikajú.

O nástrojoch REDkit sme vám písali už minulý rok, hneď po tom, čo sme si posedeli v CD Projekte na GamesCome, kde nám ukázali základy REDkitu a jeho možnosti. Článok aj s nejakými fotkami si môžete prečítať tu

Ako nám Maciej Sosnowski v nedávnom rozhovore povedal,  uzavretá beta REDkit nástrojov je už takmer na konci a čoskoro by sa mala otvoriť verejnosti. Znamená to, že nám pre jednu z najlepších RPG začnú vychádzať modifikácie, ktoré môžu zlepšiť nie len grafiku, ale otvoria nám bránu k novým príbehom, novým prostrediam a questom. Ja ako čitateľ Sapkowskeho univerza by som hneď mal v hlave niekoľko nápadov, ale nechajme sa prekvapiť. Možno bude moderská komunita taká bohatá, ako pri Skyrime. Obzvlásť sa tešte na nové príbehy a questy, lebo ich tvorenie je s nástrojmi REDkit jednoduché rovnako, ako s ktorýmkoľvek otvoreným SDK.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články