PS4 a XBox One sú o generáciu pred dnešnými High-End PC, tvrdí EA

25 mája, 2013 Lukáš Kanik

Neviem, kto Rajat Teneja je, ani čo v EA robí, ale dosť si verí. Vraj sú nextgen konzoly lepšie ako herné PC.

Sám doma high-endový PC nemám, radím ho skôr do vyššej triedy, ale podľa parametrov je stále hardvérovo silnejší, ako aktuálne oznámený Xbox One. Obe konzoly využívajú 8GB RAM, z toho napríklad Xbox zoberie 3GB na operačný systém a 5 GB na hry, PlayStation hrám venuje viac výkonu. Pre info, môj PC má 13GB RAM, 12 GB operačnej RAM a 1GB grafickej pamäte, ktoré počítajú nezávisle. U konzol 8GB RAM ostáva na grafický aj operačný výkon a ani zďaleka nebeží na pozadí toľko procesov, čo na PC.

Rajat Teneja z EA ale verí tomu, že next-gen konzoly sú silnejšie, ako aktuálna generácia highendových počítačov, postoval na LinkedIn: „Tieto architektúry sú o generáciu vpred oproti dnešným najsilnejším počítačom na trhu. Naše benchmarky na video a zvuk ukazujú 8-10 násobný výkon oproti aktuálnej generácii konzol.“

[youtube]ttp://www.youtube.com/watch?v=okeFsEdnS1g[/youtube]

Je síce pravda, že hry budú na konzolách bežať pekne – Sony sľubuje 60FPS a 1080p u všetkých hier prichádzajúcich hier, ale to je otázka optimalizácie pri vývoji. V EA by mohli spraviť testy na i7 Ivy Bridge a GTX Titan, ktoré predstavujú 1,5-2 násobok výkonu nextgen konzol.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články