PS4 hry majú stáť od $0,99 do 60 dolárov, povolenie bazároviek je na vývojároch

23 februára, 2013 Lukáš Kanik

Vyzerá to tak, že s príchodom novej generácie nepôjdu ceny konzolových hier hore, ale ostanú na úrovni trendu.

Zatiaľ čo krabicovky aktuálne vydaných noviniek na PS3 sa pohybujú v cene 47-50 eur (40 libier/60 dolárov), PC verzia je takmer vždy nižšia o 10 eur. S príchodom PlayStation 4 by sa ceny zmeniť nemali, novinky by mali stáť toľko, ako dnes.

Na kontolu tiež bude vychádzať veľké množstvo lacných indie titulov a free-to-play hier s mikrotransakciami, ktorých cena bude nízka a majú dopĺňať sortiment trojáčkových titulov.

A tiež jedna pozitívna správa, Sony sľúbilo, že PlayStation 4 nebude obsahovať blokovanie použitých hier. Klebety totiž pred pár mesiacmi zaplavili internet a znervóznili hlavne prevádzovateľov obchodných sietí, ktoré opakovane predávajú barázové – použité hry. Patent však v konzole bude a bude len na vývojárov, či ho chcú vo svojich hrách využiť, alebo nie. Vývojári sa teda môžu rozhodnúť, či ich hru bude možné prehrať na viacerých zariadeniach, alebo budú viazané na konto.

Tachnicky mohli publisheri blokovať hry už na PS3, avšak drvivá väčšina sa tak nerozhodla a bolo možné hry posúvať ďalej.  PlayStation 4 vyjde pred Vianocami 2013.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články