PS4 pobeží offline, svetová kampaň #PS4NoDRM narastá

1 júna, 2013 Lukáš Kanik

10 dní pred E3 – na ktorej sa konečne dozvieme viac o stave oboch konzol, si SONY s hráčmi rozumie čím ďalej tým viac.

Popravde, od víťazstva v boji o obývačku hráčov po celom svete delí sony už len jedno jediné rozhodnutie. Rozhodnutie o používaní bazárových hier na konzole PlayStation 4.

Prezident štúdií SONY Shuhei Yoshida totiž k otázke neustáleho online pripojenia odpovedal jasne: „Áno, môžete ísť totálne offline. Sociálne veci sú pre nás veľmi dôležité, ale chápeme, že sú tu aj takí, ktorí sociálne veci nemusia. Takže ak nechcete byť spojený s nikým, je to na vás.“ Znamená to, že konzola aj hry na rozdiel od XBox One budú fungovať aj bez pripojenia na internet. To, či si online DRM alebo inú formu protipirátskej ochrany do svojich hier dajú vývojári je už len na nich.

Ešte stále však nepoznáme definitívnu odpoveď na otázku použitých hier na PS4. Konzola Xbox One vám nedovolí hru požičať kamarátovi bez toho, aby ste mu museli dávať celé svoje konto a tiež nemôžete svoje hry predať cez e-bay, či osobne, súkromne. Predať ich môžete len cez retail predajne, kde si kupujúci slušne priplatí.

Na adresu bazárových hier sa Yoshida vyjadril: „Práve sme oznámili len základnú víziu a stratégiu PS4 a neskôr v tomto roku oznámime aj plány s použitými hrami. PlayStation má dlhú históriu a chceme mať šťastných hráčov – nechceme robiť rozhodnutia, ktoré by kazili naše vzťahy s nimi.

Snáď konečne na E3 2013 uvidíme víťaza v boji konzol novej generácie.

#PS4NoDRM a #PS4USEDGAMES

Ešte chcem pripomenúť svetovú kampaň #PS4NoDRM, ktorá narastá čím ďalej tým viac. O kampani informovalo už viac ako 230 redakcií z celého sveta a v stredu plánuje komunita NeoGAF druhú fázu. O vzbure herného priemyslu proti DRM a proti zákazu použitých hier infomovala aj americké novinárska spoločnosť CNN, a to dokonca skôr ako IGN alebo GamingBolt, ktorí sa zatiaľ od toho dištancujú.

http://www.ps4nodrm.com/

 

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články