PS4 Fat

PS4 vám možno povolí predávať hry v aukcii

13 júna, 2013 Lukáš Kanik

SONY to majú premyslené jednoducho geniálne. Čítajte, čo je vo veci tento raz.

Zatiaľ čo bazárový predaj funguje dlho a hry bez Online passu predané v Bazári neprinesú SONY ani vývojárom ani korunu do vrecka, z aukcií by malo SONY vždy percento a nemuselo by platiť kamenným bazárovým predajcom ani cent. Vlastne by mohol na PS4 fungovať bazárový predaj – oficiálne, s podporou SONY. Geniálne.

SONY si totiž v deň svojej prezentácie na E3 registrovala ochranné známky, všetko pod názvom „Bid for Greatness“ a v popise ochrannej známky SONY sa nachádza niekoľko dôležitých názvov ako „Organizovanie a vedenie aukcií videohier, vedenie herných doplnkov a trofejí, organizovanie motivačných programov s odmenami na podporu predaja videohier, prevádzkovanie aukčných služieb, poskytovanie informácií pre spotrebiteľa v oblastí videohier.“

Znamenať to môže len jedno – SONY buduje vlastný aukčný systém, ktorý vám dovolí predávať hry zakúpené na PlayStation 4. A prečo je to geniálne? Hráči si totiž budú kupovať originálky, za ktoré SONY dostane peniaze. Menej majetní hráči by si normálne originálku nekúpili, ale zabehli by do bazáru, kúpiť si hru lacnejšie, no percento by išlo kamennému predajcovi. Takto si chudobní hráči (my) kúpia lacnejšie hry priamo v aukcii, starí hráči dostanú peniaze za hry predané a SONY dostane určité percento z každého predaja. Hráčom, ktorí si na začiatku kúpili drahú originálku, sa teraz predajom hry časť z peňazí vráti a môžu si kúpiť ďalšiu drahú originálku, ktorú znova predajú a spokojné bude SONY, hráči s originálnymi hrami aj hráči, ktorí si hry kúpili lacnejšie v aukcii.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.