PS5 – kedy príde na trh a aké funkcie prinesie?

PS5

PS5 – kedy približne ju môžeme očakávať a aké fukcie by mohla priniesť. 

Sony doposiaľ vydávalo nové konzoly približne každých 6-7 rokov, podľa tejto postupnosti by sme sa mali dočkať novej PlayStation 5 v roku 2019.

 

 

Nová generácia konzol dostala vylepšené verzie v podobe Xbox One X a PS4 Pro už po troch rokoch svojej existencie.

Podľa klasického 6-7 ročného cyklu by sme mohli očakávať PS5 už v roku 2019, ale aj kvôli príchodu vylepšených verzií sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou nestane.

PS5 za menej ako tri roky nebude, hovorí riaditeľ Sony.

Riaditeľ spoločnosti Sony, Tsuyoshi Kodera, sa pre The Wall Street Journal vyjadril, že príprava novej konzoly potrvá ešte tri roky. Ťažko povedať, čo v Sony plánujú, keď im to má trvať ešte tri roky. V každom prípade aj toto nám napovedá, že na nové konzoly sa tak skoro ešte tešiť nemusíme. Reálny odhad je teda najskôr rok 2021.

Do popredia sa v poslednej dobe dostávajú aj streamovacie platformy, ktoré sú čoraz viac obľúbené. Mohli by aj tie zmeniť dianie v priemysle? Poďme si zatiaľ zhrnúť, čo všetko by sme od PlayStation 5 mohli očakávať. Kam by sa herné konzoly mohli posunúť za tri roky?

Plná podpora 4K

4K rozlíšenie sa stáva už bežným javom aj v našich kruhoch. Televízie s rozlíšením, ktoré je štvor-násobne jemnejšie ako klasické FullHD zaplavujú náš trh stále viac. S príchodom konkurencie sa aj ceny dostávajú na úroveň, kedy si ich môže dovoliť aj bežný smrteľník a za pár rokov budú už bežným štandardom v každej domácnosti.Nie je teda pochýb o tom, že nová PS5 bude ponúkať 4K rozlíšenie v plnej miere a ak pánbožko dá tak aj so 60-timi FPS. Tento fakt sa ťažko odhaduje. Konzoly už od nepamäti bežia na 30 fps aj kvôli tomu, aby sa tak predĺžila ich životnosť. Uvidíme, či sa aj táto vlastnosť zmení. PS4 Pro prinieslo do FullHD rozlíšenia aj zvýšenú frekvenciu na 60 snímkov za sekundu, tak snáď táto norma už neklesne.

Vylepšený VR zážitok

Dá sa predpokladať, že s novými konzolami sa aj virtuálna realita dostane ešte viac do popredia. PSVR, ktoré nezaznamenalo na aktuálnych PS4 Pro až taký valný úspech, môže na novom hardware priniesť úplne iný zážitok.Už len vyriešiť problém, aby ľuďom nebolo pri hraní na vracanie a hor sa do virtuálneho sveta!

Možnosť hardwarových upgradov

Problémom novej generácie bol nepochybne už od jej príchodu na trh jej výkon. Technológia napreduje ohromne rýchlym krokom a to má dopad aj na konzolové hranie ako také. Jedným z riešení, ako vykľučkovať z tohto problému, by bola možnosť upgradovania hardwaru.Riaditeľ Sony tiež hovorí, že chcú zmeniť pohľad na tradičný cyklus životnosti konzol. To by naznačovalo, že sa Sony vydá práve cestou upgradov. Rýchlosť technických inovácií naznačuje, že 6-7 ročná výrobná perióda už dnešnej dobe nie je možná.

Na záver si ešte môžete vychutnať neoficiálne grafické koncepty od fanúšikov, niektoré sú veľmi pôsobivé. Ako by ste chceli aby nová PS5 vyzerala, alebo aké funkcie by ste uvítali? Napíšte nám do komentára!

Zdroj: techly.com.au

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site