PUBG Mobile už prekročilo 100 miliónov stiahnutí

17 augusta, 2018 Lukáš Kanik

Hra je dostupná na zariadenia iOS aj Android. 

Zhruba v polovici Marca tohto roku vyšla na mobily mierne upravená verzia PUBG – battle royale hry, ktorá minulý rok rekordne presadila tento žáner. Za menej ako päť mesiacov od vydania na iOS a Android sa hre podarilo prekročiť hranicu 100 miliónov stiahnutí, avšak len na západnom trhu. Do tohto čísla nie sú zarátané Čína, Japonsko ani Kórea, kde je počet hráčov pravdepodobne ešte raz taký. Čína ako krajina napríklad dominovala v Steam verzii PUBG a práve v Číne je hra najpopulárnejšia.

Keď PUBG na mobily vyšlo, bola to najsťahovanejšia hra v 100 krajinách sveta a dodnes má hra viac ako 14 miliónov aktívnych hráčov – denne. Nechýbajú v nej mikrotransakcie a tak si PUBG Corp. a vydavateľ Tencent denne prilepšia o zhruba 650 tisíc dolárov.

Medzitým, Epic Games stihlo prekročiť 100 miliónov stiahnutí za 4 mesiace a zarába okolo dvoch miliónov dolárov denne. Obe battle royale hry si tak pekne na seba zarábajú. PUBG mobile je takmer identický port PC verzie avšak niektoré fíčury sú tam mierne vylepšené, alebo sa na mobilné zariadenia dostanú skôr, ako do PC verzie.

PUBG Mobile dostupné už všade, aj pre iOS a Android

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: