PUBG Mobile už prekročilo 100 miliónov stiahnutí

Hra je dostupná na zariadenia iOS aj Android. 

Zhruba v polovici Marca tohto roku vyšla na mobily mierne upravená verzia PUBG – battle royale hry, ktorá minulý rok rekordne presadila tento žáner. Za menej ako päť mesiacov od vydania na iOS a Android sa hre podarilo prekročiť hranicu 100 miliónov stiahnutí, avšak len na západnom trhu. Do tohto čísla nie sú zarátané Čína, Japonsko ani Kórea, kde je počet hráčov pravdepodobne ešte raz taký. Čína ako krajina napríklad dominovala v Steam verzii PUBG a práve v Číne je hra najpopulárnejšia.

Keď PUBG na mobily vyšlo, bola to najsťahovanejšia hra v 100 krajinách sveta a dodnes má hra viac ako 14 miliónov aktívnych hráčov – denne. Nechýbajú v nej mikrotransakcie a tak si PUBG Corp. a vydavateľ Tencent denne prilepšia o zhruba 650 tisíc dolárov.

Medzitým, Epic Games stihlo prekročiť 100 miliónov stiahnutí za 4 mesiace a zarába okolo dvoch miliónov dolárov denne. Obe battle royale hry si tak pekne na seba zarábajú. PUBG mobile je takmer identický port PC verzie avšak niektoré fíčury sú tam mierne vylepšené, alebo sa na mobilné zariadenia dostanú skôr, ako do PC verzie.

PUBG Mobile dostupné už všade, aj pre iOS a Android

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site