PUBG

PUBG pomaly, ale isto umiera

19 marca, 2019 Marek Jaroš

Vyzerá to tak, že najlepšie dni má PUBG už dávno za sebou.

Koncom minulého roka sme vás informovali o tom, že PUBG sa aspoň na chvíľu podarilo zastaviť klesajúci trend. Avšak, hra si to neudržala a znova začína padať dole.

Zrejme nadšenie z novej snežnej mapy Vikendy má za príčinu to, že v Decembri a v Januári sa hre podarilo dostať nad hranicu 1 milióna naraz hrajúcich hráčov. Avšak, akonáhle nadšenie prešlo, hra začala znova klesať. Ale nie len vďaka tomu. Na scéne sa objavil Apex Legends a popularitu si získal raketovou rýchlosťou. Navyše, čo chvíľa vychádza battle royale mód Firestorm pre Battlefield V.

Vyzerá to tak, že PUBG v tak nabitej konkurencii nevie na svoju stranu prilákať nových hráčov. A hoci tento žáner odštartovali a ponúkajú najväčšiu rozmanitosť máp, v Bluehole akosi nestíhajú s dychom. A vývojárom sa zrejme núka len jediná možnosť. Prejsť na Free-2-Play model.

Ich najväčšia konkurencia funguje na tomto modely a aj tak generuje miliónové zisky. Prechod na bezplatnú verziu by istotne prilákal nových hráčov. Aj keď kto vie, čo by na to povedali tí, ktorí si hru kúpili za plnú sumu.

PUBG

Marek Jaroš