Ratchet and Clank Accessibility 02

Ratchet & Clank: Rift Apart vám spomalí čas, ak to nebudete zvládať

21 mája, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári predstavili rozsiahle pomôcky pre menej zdatných, alebo postihnutých hráčov.
Ratchet & Clank: Rift Apart bude možno hrou s najviac možnosťami pre hendikepovaných hráčov doteraz. Toto žezlo preberie od The Last of Us: Part 2, ktoré vynikalo rôznymi možnosťami, najmä pre ľudí so zrakovým postihnutím.

Vývojári z Insomniac Games zašli ešte ďalej a predstavili také fíčury, vďaka ktorým hru prejdú bez problémov aj deti, či ľudia so zrakovým a telesným postihnutím. Nižšie vám predstavíme tieto možnosti, detailne aj s obrázkami si ich môžete pozrieť na stránkach Sony.

  • Nastavenie kontrastu: Tento režim vám vyfarbí prostredie, hlavného hrdinu a nepriateľov vo farbách s vysokým kontrastom. Farby si môžete pre všetky objekty nastaviť osobitne, k dispozícii je až desať farieb. Nastavenie pomôže slabo vidiacim hráčom.
  • Špeciálne shadery: Interaktívne veci (napríklad platformy), hazardné prostredie a zberateľské predmety budú vyfarbené špeciálnymi textúrami
  • Rýchlosť hry: Hráči si budú môcť kedykoľvek a okamžite prepnúť rýchlosť hry zo 100% na 70%, 50% alebo 30%. Pomôže im to poraziť bossov, prekonať náročné skákanie, či vyhnúť sa prekážkam náročným na reflexy.
  • Režimy zbraní: Pre hráčov, ktorí nemôžu rýchlo stláčať prsty, alebo ich rýchlo zastihne svalová únava, je tu režim zbraní. Vďaka nemu si palebné režimy všetkých zbraní môžete prepnúť do režimu, kedy paľbu stlačíte raz a zbraň bude automaticky strieľať sama, dokým paľbu nestlačíte znova. Alebo si môžete nastaviť režim paľby na držanie, namiesto opakovaného stláčania.
  • Režim mierenia: Rovnako aj mierenie si môžete prispôsobiť tak, že namiesto držania stačí tlačidlo mierenia stlačiť raz, pre vypnutie mierenia ho stlačíte znova
  • Silná asistencia mierenia: V hre bude možnosť si zapnúť silnú asistenciu mierenia, namiesto bežnej asistencie, nechýba ani možnosť úplného auto-aim, kedy sa kamera pri mierení zameria na najbližšieho nepriateľa
  • Auto glide: Automatické jazdenie po koľajniciach

Možnosti s nastavením kontrastu a shaderov, rýchlosť hry či auto glide si môžete namapovať priamo na tlačidlá D-pad na ovládači. Tieto funkcie si tak môžete zapínať a vypínať kedykoľvek počas hry. Na tieto tlačidlá si môžete namapovať aj foto mód, rýchlu zmenu zbraní a iné možnosti.

Insomniac na svojich stránkach vypísal všetky nastavenia, ktoré budú v hre a je ich toľko, že by to vyšlo aj na tri články. Určite si ich pozrite.

Ratchet & Clank: Rift Apart vyjde 11.6.2021 na PS5 s českými titulkami.

Ratchet & Clank: Rift Apart ukazuje zbrane v novom traileri

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: