Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Ravenlok Recenzia

Ravenlok - Recenzia

Kratšia rozpráková adventúra s podmanivým vizuálom.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

Jednou z hier, ktoré som si chcel tento rok zahrať v Xbox Game Pass bol aj Ravenlok, novinka od autorov Echo Generation, štúdia Cococucumber. Echo Generation ma zaujal najmä svojou fantastickou pixelovou 3D grafikou, ale pri hre som pre jej pomalší priebeh nevydržal a nedohral som ju. 

Naopak, Ravenlok som dohral na jedno posedenie za zhruba šesť hodín a musím povedať, že pri tejto hre ubehli ako voda. Vývojári tento krát skombinovali priamy príbeh, podobne ladenú pixelovú grafiku a rýchle nenáročné súboje. Hoci hra vyzerá detsky, určite si ju užije aj staršie publikum, keďže Ravenlok je taká typická, oddychová víkendová hra. 

Titulný obrázok Youtube videa

Ravenlok sleduje príbeh dievčaťa, ktoré sa s rodinou nasťahuje na farmu mimo mesta. Tam nájde zrkadlo, ktoré ju premiestni do čarovného sveta, podobného tomu z Alenky v ríši divov. Zajac dievčaťu vysvetlí, že jej príchod očakávali, pretože Ravenlok má prísť ich svet oslobodiť spod nadvlády zlej kráľovnej. 

Príbeh je sprevádzaný radou hlavných a vedľajších úloh, ktoré vás nútia pozorne počúvať. V hre totiž nie sú ukazovatele ani mapa, takže hľadať požadované itemy pre postup v príbehu budete musieť doslova na vlastnú päsť. Nie vždy je to jednoduché, hoci som často mal cieľ priamo pred nosom, trávil som niekoľko bezcenných minút blúdením po mape. 

V zásade sú questy veľmi jednoduché ale skrývajú niekoľko úrovní na ich splnenie. Questy vás tak budú posielať od jedného NPC k druhému a nakoniec to skončí v boji proti stvoreniam vo svete Ravenlok. Hrateľnosť by rozhodne ozvláštnili aj nejaké environmentálne hádanky. 

Súboje však kvitujem, pretože hlavná postava sa s mečom a štítom oháňa veľmi responzívne. V podstate ako rýchlo mačkáte tlačidlo, tak rýchlo budete sekať. Vďaka tomu viete poraziť väčšinu nepriateľov s absolútnou prevahou. Hra vám však dáva k dispozícii aj lekárničky či rôzne bomby, ktoré si môžete zakúpiť u obchodníka, získať ich výmenou za collectibles alebo splnením questov. 

Peniaze na nákup získavate rozbíjaním sudov a váz, ktoré sa však respawnujú pri každej zmene hernej obrazovky. Môžete tak prakticky grindovať zlato a kúpiť si všetko v obchode, naopak na vylepšenie postavy budete potrebovať zabíjať nepriateľov. Tí sa respawnujú tiež. Vôbec to však nie je frustrujúce, pretože okolo väčšiny nepriateľov viete prebehnúť bez súbojov. 

Hra obsahuje hneď niekoľko bossov, ktorými zakončíte výpravu v troch veľkých sekciách. Ich porazením získate niekoľko špeciálnych skillov, ktoré budete môcť využívať na cooldown. K dynamickosti hry prispieva aj možnosť dashovať prakticky bez obmedzenia a bez cooldownu. Počas hrania sa však nevyhnete backtrackingu, aj keď postupom hry si môžete odomknúť niekoľko bodov rýchleho cestovania. 

Príbeh nepatrí medzi tie najlepšie a vývojári vzhľadom na dĺžku hry nevyužili možnosť bližšie sa s postavami zoznámiť. Neprirastú vám k srdcu, hoci vyvrcholenie príbehu je celkom príjemné a dojímavé. Po vizuálnej stránke však ide o veľmi peknú adventúru. Vývojári skombinovali už známu pixelovú grafiku, 3D prostredia a expresívne farebné nasvietenie.

Ravenlok

 

Príbeh - 6/10

 

Gameplay - 7/10

 

Grafika - 8/10

7/10

Verdikt

Ravenlok je hra, ktorá patrí medzi relaxačné víkendovky a hoci nedosahuje nejaké výrazné kvality, rozhodne ju odporúčam vyskúšať, keďže ju nájdete v Game Passe. 

Oficiálna stránka Kúpiť

Recenzovaná verzia: Xbox Series S

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený