Razer představil virtuální brýle a mikrokonzoli

6 januára, 2015 Laďka Jonášová

Razer připravil pro svoje fanoušky menší překvapení v podobě nových virtuálních brýlí a mikrokonzole.

Populární výrobce klávesnic, myší a sluchátek pro profesionální hráče se nepouští do něčeho, co tu nebylo. Přesto dokázal na letošním CES zaskočit, kdy představil nové virtuální brýle.

Novinka se jmenuje OSVR (Open Source Virtual Reality), bude se jednat o headset v hodnotě 200 dolarů. Měl by podporovat Windows, Linux a Android. Výhodou bude, že vyjde i se všemi nástroji, tak aby je mohl každý využít podle sebe. Skvělou zprávou je i fakt, že brýle budou založeny na stejném typu licence jako u Androidu, takže je veliká pravděpodobnost, že se dostanou mezi normální hráče, kteří do dnešní doby nejevily zájem o podobné herní doplňky. Brýle by se měly na stáncích objevit už v červnu tohoto roku.

Virtuální realita však nebyla jedinou novinkou, kterou oznámili Razer. Tím dalším překvápkem je Razer Forge TV. Tzv. mikrokonzole, která bude streamovat vaše hry z PC do televize v obýváku. Tato malá krabička s Androidem uvnitř by měla umět přenést všechny hry, co vyšly pro počítače.

Mělo by to jít přes Steam, díky softwaru Razer Cortex. Ten by se měl v létě začít testovat. Streamování by mělo fungovat, jak přes kabely tak i bezdrátově.

Společně s Cortex byla představena i speciální klávesnici s magnetickou podložkou pod myš, tak aby vám zbytečně nepřekážela nebo nepadala až jí budete mít na klíně. Pro fanoušky gamepadu zase bude k mání i ovladač Serval, který si bude bez problému rozumět s Android zařízeními.

Razer Forge TV by měla být už k mání okolo prvního čtvrtletí letošního roku, konkrétně ve dvou edicích. Za 99 dolarů by měla být k mání samostatná konzole, edice s gamepadem nebo klávesnicí a myší bude za 150 dolarů.

15090fff-104241ee5858ab-10424397befa12-104240

Laďka Jonášová
Sleduj mě