Razer Anzu Smart Glasses

Razer vstupuje na trh s očnou optikou, predstavili okuliare

5 marca, 2021 Lukáš Kanik

Najskôr rúška, potom okuliare.

Razer sa snaží svoju hernú identitu rozšíriť aj na ďalšie trhy. Ale asi nikto nečakal, že to bude trh s očnou optikou. A pritom to nie je produkt vyslovene zameraný na hráčov, sú to skôr smart optické okuliare. Volajú sa Razer Anzu a kombinujú filtračné sklá s dotykovým ovládaním a prehrávaním zvuku.

Razer Anzu blokujú až 35% modrého svetla, ktoré pri pohľade do monitorov a smartfónom zaťažujú náš zrak. Zároveň sú to polarizované sklá, takže blokujú až 99% UVA a UVB slnečného žiarenia. Sklá prichádzajú v dvoch prevedeniach, v hranatom, aj okrúhlom.

Prekvapí však prítomnosť reproduktorov. S pripojením Bluetooth 5.1 a odozvou 60ms môžete v otvorených reproduktoroch počúvať hudbu, alebo aj volať, obsahujú mikrofón. Výdrž na jedno nabitie je 5 hodín a ak ich nepoužívate, vydržia nabité aj dva týždne.

Na rámčeku okuliarov Razer Anzu je dotykový panel. Ten umožní aktivovať hlasového asistenta, prepínať hudbu, či prijímať hovory. Nechýba ani mobilná aplikácia na Android a iOS, s ktorou si okuliare spárujete. Cena? 209 eur, viac info na oficiálnej stránke Razeru.

Sledujte ma: