Rebríček najlepších herných vydavateľov za rok 2018 je vonku

Metacritic ho vytvoril na základe všetkých vydaných hier v roku 2018.

Metacritic už po deviaty krát vytvorilo rebríček hodnotenia vydavateľov. Vzniká na základe všetkých vydaných hier konkrétneho vydavateľa v hodnotenom roku. Vydavateľ sa posudzuje podľa toho, aké mal priemerné hodnotenia, koľko hier malo skóre vyššie ako 75%, koľko hier malo nízke skóre – pod 49% a koľko hier bolo výnimočných, s hodnotením nad 90%. Mobilné hry sa do hodnotenia nezarátavajú.

Najlepším vydavateľom v roku 2018 sa stal Capcom. V minulom roku totiž vydali 14 titulov a priemerné skóre všetkých hier dokopy bolo skvelých 79,3 percenta. Najlepšie hodnotenou hrou bol Monster Hunter World, ktorý má priemer 90% na Xbox One. Najhošie hodnotenou hrou bol Mega Man X, ktorý mal hodnotenie len 60%, no také číslo výrazne Capcomu neuškodilo. Rok predtým bola táto japonská firma na piatom mieste.

SEGA bola druhým najlepším vydavateľom, s celkovým priemerom 78,5%. Najlepšie hodnotená hra bola Sonic Mania Plus, Sega tiež vydala novú IP Two Point Hospital, ktorá mala hodnotenia 83%. Vydavateľ minulý rok vydal 30 titulov.

Electronic Arts skončil na tretom mieste. Z dvanástich titulov je celkový priemer hodnotení 77,5, pričom najlepšie hodnotenou hrou bola FIFA 19 so známkou 83%. Najhoršie hodnotená hra bola indie hra FE na Xbox One, s priemerom recenzií len 70%. Firma vydala 12 titulov, žiadny z nich však nebol v sekcii výnimočných, všetky mali pod 85%.

Naopak Nintendo vydalo množstvo skvelých titulov, vrátane Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch. Hra dostala hodnotenia 93% a firma Nintendo je aj vďaka tomu na štvrtom mieste v hodnotení vydavateľov. Priemer Nintenda bol 76,4 percenta.

Do prvej päťky sa zmestil aj Ubisoft, hoci distribúcia hodnotení bola tak pol na pol čo sa týka dobrých a priemerných hier. Ubisoft vydal 25 titulov a priemer všetkých hodnotení dosiahol 73,7 percena v roku 2018. Najlepšou hrou bol Assassin’s Creed Odyssey so známkou 87 percent. Najhoršie hodnotenou hrou bolo Far Cry 5: Hours of Darkness, so známkou 55%.

Best Game Publisher 2018

Tu je poradie ostatných najlepších vydavateľov hier v roku 2018:

6. SONY – priemer 71,8%, najlepšia hra God of War, najhoršia Bravo Team

7. Square Enix – priemer 71,0%, najlepšia hra NieR: Automata Become as God Edition, najhoršia hra The Quiet Man

8. Bandai Namco – priemer 71,8%, najlepšia hra Dragon Ball FighterZ, najhoršia hra Tennis

9. Digerati Distribution – priemer 69,9%, najlepšia hra Omega Strike, najhoršia hra Fall of Light: Darkest Edition

10. NIS America – priemer 69,5%, najlepšia hra Disgaea 1 Complete, najhoršia hra SNK Heroines

11. Plug In Digital – priemer 69,4%, najlepšia hra Knights of Pen and Paper +1 Deluxier Edition, najhoršia hra Hover

12. Focus Home Interactive – priemer 69,8%, najlepšia hra The Council – Episode 1: The Mad Ones, najhoršia hra Space Hulk: Deathwing

13. THQ Nordic – priemer 64,4%, najlepšia hra Wreckfest, najhoršia hra Agony

V rebríčku vydavateľov, ktorí vydali za rok menej ako 12 titulov, sa na prvom mieste umiestnil Activision Blizzard. Nasleduje Paradox Interactive, 505 Games, Take-Two Interactive, Aksys Games, Bethesda Softworks, Microsoft, Devolver Digital a ďalší. Celý zoznam nájdete na Metacritic.


Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site