DMC 5

Recenzie Devil May Cry 5 sú vonku, hodnotenia sú výborné

6 marca, 2019 Lukáš Kanik

Capcom má v portfóliu ďalšiu skvelú hru, Devil May Cry 5 vychádza o dva dni.Capcomu sa niekoľko posledných hier vydarilo, minulý rok vydali skvele hodnotenž Monster Hunter World – jednu z najlepšie hodnotených hier roka. Tento rok už stihol vyjsť remake Resident Evil 2, ktorý sa predával ako teplé rožky a napokon tu máme plné pokračovanie série Devil May Cry. Piaty diel dostal recenzie ešte pred vydaním, ako to u vydavateľa už býva zvykom.

PC verzia Devil May Cry 5 v recenziách dosiahla neuveriteľný priemer, 91%, kúsok za ňou sú aj konzolové verzie, 86% pre PS4 a 88% pre Xbox One verziu. Recenzenti si pochvaľujú skvelú vizuálnu prezentáciu hry, inovatívne súboje plné prekvapení a vývojári všetko podávajú s uleteným štýlom. Ten je pre sériu už známy a z DMC 5 sa stáva jedna z najlepších hack and slash hier na trhu. Podľa kritikov päťka vylepšila všetko, čo ste mali radi na predchádzajúcich dieloch.

Dole nájdete niektoré hodnotenia v svetových magazínoch. U nás hru budeme pravdepodobne recenzovať, ak vôbec dorazí, malo by sa tak stať tento týždeň. Devil May Cry 5 vychádza 8.3.2019 na PC, Xbox One a PS4.

V hre nájdete ešte jednu zaujímavosť. Herné renderované cut scény si môžete prepnúť do Live Action módu. Namiesto cut-scén budete vidieť živé scény tak, ako sa natáčali počas produkcie hry. Slúžili na to, aby vývojári vedeli posúdiť uhly kamier, akciu, strih a celkovú kompozíciu scén. Vyzerá to vtipne, ale zároveň je to nahliadnutie do vývoja hry. Nižšie je trailer na tento špeciálny mód, nájdete ich ale len v deluxe edíciách hry.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články