Red Alert 3 – Recenze

14 júna, 2009 Lukáš Kanik

Red Alert 3 Uprising je samostatně hratelný datadisk k známé herní sérii Command and Conquer. Když si hru zapnete, tak se vá po reklamám objeví video uvádějící vás do děje RA3.

Zkrátka, sověti se kvůli pro ně nepříznivé situaci rozhodnou k zoufalé věci. Vrátí se zpět v čase, aby se zbavili člověka, který stojí za lepší technologii spojenců. Zneškodní A. Einsteina a když se vrátí zpět do své doby, tak zjistí, že sovětský svaz prosperuje jako ještě nikdy. Na vás bylo vybrat si stranu a dovézt ji vítězství. Já osobně jsem si vybral spojence a to nejen proto, že nemám rád sověty, ale taky proto že vám úkoly bude zadávat kráska Gemma Atkinson. Když dokončíte všechny mise, tak na vás čeká milé překvapení. Rande s kráskou Gemmou Atkinsou.

V Uprisingu se opět dočkáme kampaní za Spojence, Sověty, Císařství vychazejícího slunce a taky nová kampaň za Yuriko. Yuriko Matsui je psionické komando Císařství. Když byla ještě dítě, tak jí děti opovrhovali pro její zvláštní schopnosti a když se o í dozvěděla vláda tak jí dala do výzkumného centra. Tam ji zkoumal doktor Shimada. Vás první úkol je utéct z centra během útěku se učíte nové schopnosti jako oslabení mysli lidských bojovníků, kteří se vás budou snažil ochraňovat, nebo „normální“ útok, kdy pomocí své schopnosti zvedne například tank do vzuchu. Tank se za chvíli zničí a vy může pokračovat dále. Útěk se Yuriko nepovede a zavřou ji do cely, kde ji budou mrazit kryotechnologií, aby neutekla. Ale to si pouze myslí, že neuteče. Yuriko opět uteče a zničí vše co jí příjde do cesty. Poslední misí je záchrana její sestry, ale když jí zachráníte, tak zjistíte, že vlastně tak za zachránění nestála a nakonec jí zničíte.

V mini kampani za spojence se snažíte zničit poslední odpor císařství a k tomu vám pomáhá Tatsu syn bývalého císaře. Když zničíte všechny hlavní nepřátele, opět se stane to, co jste nečekali. Tatsu nebyl tak úplně na vaší straně a snažil se zničit všchny nepřátele jen proto, aby se stal novým vůdcem císařstvía a získal jejich armádu. Jak jinak by kampaň mohla skončit než-li zničením Tatsua a zachráněním spojenců před jistou zhoubou.

Hra se mi osobně velmi líbila a nedokázal jsem se od ní odtrhnout, ani když jsem byl nemocný. Jen mě trochu zamrzelo jak jsou všechny kampaně krátké. Ale s pěknou grafikou a detailech na plno jsem hru rozjel na průměrné sestavě: AMD Athlon X2 5000+ (2,6 GHz), 3 GB RAM, ATI HD 4670.

Command and Conquer: Red Alert 3: Uprising ode mne získává 80%.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.