Red Dead Redemption 2 čeština – Info, kedy vyjde PC verzia?

red dead redemption 2 čeština

Čeština do Red Dead Redemption 2 eventuálne vyjde a bude sa dať stiahnuť, ako do GTA V. Rockstar Games ju ale oficiálne nevydá

Trvalo dva roky, než vyšlo GTA V na PC po konzolových verziách a potom trvalo celé mesiace, než sa čeština do GTA V dala vôbec stiahnuť. O preklad hry sa postarali amatérski prekladatelia, ktorí sa do prekladu GTA V pustili už v čase, kedy bola na trhu len konzolová verzia, na Xbox360 a následne sa začali prekladať súbory hry. Tie boli potom použité v PC verzii.

U Red Dead Redemption 2 češtiny to bude trochu komplikovanejšie. Hra vyšla zatiaľ len na PlayStation 4 a Xbox One a na oficiálne oznámenie hry na PC ešte len čakáme. PC verzia ale s najväčšou pravdepodobnosťou vyjde. Red Dead Redemption 2 je totiž postavený na verzii enginu, ktorý je okamžite pripravený na PC verziu. Tá by mohla vyjsť už v roku 2019 v podobnom termíne, kedy vyšla PC verzia GTA V.

Rockstar Games ale znovu nemá v pláne vydať hru v českom jazyku, české titulky tak nečakajte ani v PC verzii. Hra nebola lokalizovaná ani na konzolách, hoci by sa české titulky neskutočne hodili. V Red Dead Redemption 2 je totiž obrovské množstvo dialógov a bez znalosti angličtiny sa pripravíte o polovicu zážitku.

Češtinu do Red Dead Redemption 2 nepotvrdil ani lokálny predajca CZC, v podstate nemôže potvrdiť ani PC verziu. Znovu to tak ostane na komunite a sme zvedaví, či sa nazbiera dostatok dobrovoľníkov, aby vznikli CZ titulky. Je tu ale kvapka nádeje, že preklad zasponzoruje nejaký obchod. Napríklad český obchod XZone pred vydaním zavesil video z hry, ktoré bolo preložené do češtiny.CZ titulky do RDR 2 tak skoro nečakajte, hra je príliš rozsiahla

Hra je tak obrovská a obsahuje také množstvo dialógov, že o preklade dosť pochybujeme, takže CZ titulky tak skoro nečakajte. Hľadali sme na internete, či už nejaká skupina vznikla, ak sa niečo dozvieme, článok aktualizujeme.

BTW, z PC verzie uniklo video z hrania.

red dead redemption 2 čeština

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site