red dead redemption 2 čeština

Red Dead Redemption 2 čeština – Info, kedy vyjde PC verzia?

10 januára, 2019 Lukáš Kanik

Čeština do Red Dead Redemption 2 eventuálne vyjde a bude sa dať stiahnuť, ako do GTA V. Rockstar Games ju ale oficiálne nevydá.

[Aktualizácia] Rockstar Games PC verziu hry oficiálne potvrdilo na 5. Novembra 2019. Taktiež sme sa dozvedeli minimálne a doporučené požiadavky na hardware vášho počítača. Ak vás zaujíma, ako bude PC verzia vyzerať, určite si pozrite týchto 8 nádherných screenshotov z Red Dead Redemption 2.

České titulky neboli z oficiálnych kanálov nijako potvrdené, takže ich prítomnosť sa pri vydaní neočakáva. Rovnako tak komunitný preklad pri vydaní nečakajte. Bude trvať mesiace, ak nie roky, kým komunita rozsiahle texty v hre preloží. Každopádne, ak sa nájde skupinka ľudí, ktorá sa na preklad podujme, budeme vás o tom na našich stránkach informovať.

Mohlo by ťa zaujímať: Red Dead Online bude dostupné skoro zadarmo na PC aj konzoly!

[Pôvodná správa] Trvalo dva roky, než vyšlo GTA V na PC po konzolových verziách a potom trvalo celé mesiace, než sa čeština do GTA V dala vôbec stiahnuť. O preklad hry sa postarali amatérski prekladatelia, ktorí sa do prekladu GTA V pustili už v čase, kedy bola na trhu len konzolová verzia, na Xbox360 a následne sa začali prekladať súbory hry. Tie boli potom použité v PC verzii.

U Red Dead Redemption 2 češtiny to bude trochu komplikovanejšie. Hra vyšla zatiaľ len na PlayStation 4 a Xbox One a na oficiálne oznámenie hry na PC ešte len čakáme. PC verzia ale s najväčšou pravdepodobnosťou vyjde. Red Dead Redemption 2 je totiž postavený na verzii enginu, ktorý je okamžite pripravený na PC verziu. Tá by mohla vyjsť už v roku 2019 v podobnom termíne, kedy vyšla PC verzia GTA V.

Rockstar Games ale znovu nemá v pláne vydať hru v českom jazyku, české titulky tak nečakajte ani v PC verzii. Hra nebola lokalizovaná ani na konzolách, hoci by sa české titulky neskutočne hodili. V Red Dead Redemption 2 je totiž obrovské množstvo dialógov a bez znalosti angličtiny sa pripravíte o polovicu zážitku.

Češtinu do Red Dead Redemption 2 nepotvrdil ani lokálny predajca CZC, v podstate nemôže potvrdiť ani PC verziu. Znovu to tak ostane na komunite a sme zvedaví, či sa nazbiera dostatok dobrovoľníkov, aby vznikli CZ titulky. Je tu ale kvapka nádeje, že preklad zasponzoruje nejaký obchod. Napríklad český obchod XZone pred vydaním zavesil video z hry, ktoré bolo preložené do češtiny.

CZ titulky do RDR 2 tak skoro nečakajte, hra je príliš rozsiahla

Hra je tak obrovská a obsahuje také množstvo dialógov, že o preklade dosť pochybujeme, takže CZ titulky tak skoro nečakajte. Hľadali sme na internete, či už nejaká skupina vznikla, ak sa niečo dozvieme, článok aktualizujeme.

BTW, z PC verzie uniklo video z hrania.

Sledujte ma: