Red Dead Redemption 2 má na konte 24 miliónov kusov

red dead redemption 2 - game of the year

Vieme aj koľko predalo GTA V.

Take Two (Rockstar Games) sa podelili s číslami predajov svojich dvoch najúspešnejších hier, ktoré vydali za posledné roky. Reč je o fenoméne GTA V a o najnovšej hre Red Dead Redemption 2, ktorá posunula hranice žánru. Práve druhá spomínaná hra od svojho vydania v Októbri 2018 už na regály obchodov vyviezla 24 miliónov kusov. Drvivá väčšina sa predala samozrjeme v deň vydania, ale aj za posledné tri mesiace to bolo viac ako milión kusov.

PC verzia je zatiaľ v nedohľadne, firma investorom zatiaľ neoznámila vydanie Red Dead Redemption 2 na PC. CEO materskej spoločnosti Take Two vraj nechá hru hovoriť samu za seba a je teda len na Rockstar Games, či ju vydajú aj na PC. Mohlo by to byť už tento rok.

Iste sa pýtate, ako sa predáva GTA V – najrýchlejšie predávaná hra v histórii herného priemyslu a najlepšie zarábajúci produkt zábavného priemyslu celkovo. Grand Theft Auto V od roku 2013 predaj viac ako 110 miliónov kusov na platformy Xbox One, PS4, PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Takto pred rokom, v Máji 2018, malo GTA V na konte viac ako 95 miliónov kusov, to znamená, že za rok predali 15 miliónov kusov. To je viac, než drvivá väčšina nových vydaných hier v rovnakom období.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site