QUBE 10th Anniversary Screenshot 1

Remaster logickej hry Q.U.B.E. 10th Anniversary oznámený

16 júna, 2022 Lukáš Kanik

Pozrite si trailer s grafickým vylepšením.

Hráčmi obľúbená logická hra Q.U.B.E. (inšpirovaná aj Portalom) vyšla ešte v roku 2012. O pár rokov neskôr vyšla aj dvojka, ktorú sme na našich stránkach recenzovali. Celé dva roky pred vydaním sme sa s vývojármi stretli aj na GamesCome, kde sme si zahrali rozpracovanú verziu.

Autori z britského štúdia Toxic Games sa teraz rozhodli prekopať prvý diel a vydať ho na aktuálne platformy. Desať rokov po vydaní jednotky preto oznamujú Q.U.B.E. 10th Anniversary, ktorá vyjde toto leto na Steam, Epic Games Store, Xbox, PlayStation a Nintendo Switch.

Q.U.B.E. 10th Anniversary však neprinesie len grafický update. Vývojári totiž hru kompletne prerobili, predizajnovali a doplnili niekoľko nových sekcií. Výrazný bude najmä grafický update ale pribudne aj herná náplň.

Napríklad pribudne celá nová sekcia Sektor 8, čo znamená ďalšie štyri až šesť hodín hernej náplne. Táto verzia bude obsahovať aj všetko, čo priniesla verzia Q.U.B.E. Director’s Cut z roku 2014.

Ako veľmi sa zlepší grafika si môžete pozrieť aj na prvých screenshotoch. Rozhodne sa k tejto hre znovu vrátime aj teraz.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.