Resident Evil od Netflixu si razí vlastnú cestu

16 mája, 2022 Samo Fecske

Andrew Dabb, výkonný producent seriálu Resident Evil komentoval premiéru na Netflixe.

Samozrejme, nemusíme sa báť, že sa bude jednať o úplne iný príbeh v inom svete. Nie. Svet Residentu ako ho poznáme z hier, bude aj súčasť tohto príbehu. Avšak seriál sa bude uberať vlastnou cestou. A nemusí to byť úplne na škodu.

Príbeh seriálu sa bude odohrávať v dvoch časových pásmach. Prvé sa bude zameriavať na začiatok. Na to, čo sa dialo pred vypuknutím epidémie. Dej druhého sa odohráva až štrnásť rokov po vypuknutí epidémie. Andrew Dabb sa tak rozhodol prerozprávať zombie príbeh kúsok inak, ako ho poznáme. Odvolával sa na fakt, že je veľa filmov či seriálov, ktoré sa odohrávajú v deň vypuknutia epidémie, alebo pár dní na to.

Nesmieme však zabudnúť, že sa jedná o adaptáciu od Netflixu. Nezabúdajme, ako dopadla Yennefer. Z drsnej, neohrozenej, protivnej ale zároveň aj charizmatickej štyridsiatničky ako ju poznáme z hier, sa stala tínedžerka bez vyššie uvedených vlastností. Čo sa týka seriálu Resident Evil, tu nám Albert Wesker kúsok stmavol. Stvárni ho Lance Reddick. Vynikajúci herec, ktorého hráči skôr ale poznajú pod menom Sylens. Veľmi zvedavého, dalo by sa povedať archeológa, z Horizon série.

Nezabúdajme však, že sa má jednať o príbeh, ktorý si razí vlastnú cestu. My hráči vieme svoje, a pokiaľ sa nám to nebude páčiť, proste si zahráme originálny príbeh od Capcomu. Pre tých, ktorí chcú dať seriálu šancu, tu si môžete pozrieť trailer.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.