Resident Evil Village

Resident Evil Village vyjde 7. Mája 2021

21 januára, 2021 Ján Berzéty

Od dnes je možnosť zahrať si exkluzívne demo na PS5.

Resident Evil Village Showcase mala všetko, čo by mala správna prezentácia novej hry obsahovať. Bez zdĺhavého rozprávania sme mali možnosť vydieť nový trailer, nový gameplay a tiež aj dátum vydania.

Pre niekoho prekvapivé, pre niekoho možno nie. Resident Evil Village vyjde ešte v prvej polovici tohto roka, konkrétne v Máji. Samozrejme za predpokladu, že vydanie nebude odložené podobne ako mnoho iných hier v posledných mesiacoch.

Predobjednávky sú dostupné od dnes. Showcase nám ponúkla aj pohľad na rôzne verzie hry, ktoré sú dostupné k objednávke. Taktiež aj na obsah, ktorý vám ponúknu. Dnešným dňom prichádza aj možnosť sťahovať prvé demo s názvom Maiden. To je exkluzívne pre PS5. Toto demo ale nebude obsahovať žiaden combat. Ak si chcete zastrieľať, budete si musieť počkať do jari. Vtedy má vyjsť druhé demo, ktoré bude dostupné na všetky platformy.

V gameplay traileri sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí. Fanúšik série si určite všimne návrat niektorých prvkov z hry Resident Evil 4. Najzásadnejším z nich je obchodník, objavujúci sa viackrát počas vašej púte hrou a možnosť kupovať a vylepšovať si uňho zbrane.

Resident Evil Village vychádza 7. Mája na Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series S|X, Xbox One a PC. Na next-gen konzolách hra ponúkne bezplatný upgrade.

Hra dostane aj samostatný multiplayerový titul, Resident Evil Re:Verse. Ten sme vám bližšie predstavili v samostatnom článku.

Ján Berzéty