Activision Blizzard

Riaditeľ Blizzardu podal demisiu, oznámil nové vedenie

3 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Prvé vyvodenie zodpovednosti po obviveniach Activision Blizzard.

Spoločnosť Activision momentálne čelí žalobe pre sexuálne obťažovanie na pracovisku, znevýhodňovanie žien, obmedzovanie práv zamestnancov a neférové platové podmienky. Mnoho bývalých a súčasných vývojárov v Activision Blizzard vypovedalo o hrozných podmienkach, ktoré v spoločnosti existujú roky.

Najzávažnejšie sú obvinenia zo sexuálneho obťažovania na pracovisku aj mimo neho a tiež diskriminácia žien. O tejto téme vás príliš neinformujeme, pretože držať krok so súčasnými udalosťami sa v letnom období nedá, ale informáciu o vyvodení osobnej zodpovednosti sme privítali aj my.

J. Allen Brack odstupuje z vedenia Blizzardu

Riaditeľ Blizzardu, J. Allen Brack podal demisiu na pozíciu riaditeľa štúdia Blizzard. Do vedenia sa dostal v roku 2018, kedy vystriedal Mikea Morhaima. Brack pracoval v spoločnosti od roku 2005 ako producent World of Warcraft.

Novým vedením Blizzardu sú poverení Jen Oneal a Mike Ybarra. Jen Onealová do Blizzardu nastúpila len v Januári ako executive manažérka a dáva podporu vývoju Overwatch a Diablo. V podstate nahradila Jeffa Kaplana po tom, čo dal z Blizzardu výpoveď neskôr tento rok.

Blizzard teda nemá jedného riaditeľa, ale dvoch. Onealová je tiež prvá žena vo vedení štúdia v históri. Či táto zostava bude fungovať, sa dozvieme v najbližšom období.

Blizzard už niekoľko rokov sužujú samé problémy, od oznámenia mobilnej hry Diablo Immortal, cez rôzne aféry, nepodarené datadisky World of Warcraft, cez mnoho odchodov známych tvárí.

Jakub ešte v roku 2018 napísal dvojdielny seriál o tom, čo sa stalo s Blizzardom. Odporúčame si prečítať aj prvý, aj druhý diel z roku 2019.

CEO Activisionu, Bobby Kotick dostane odmenu 200 miliónov dolárov

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.