Riders Republic Ubisoft

Riders Republic je nástupca Steep, príde začiatkom budúceho roka

11 septembra, 2020 Marek Jaroš

Ubisoft predstavil ďalšiu hru, ktorá sa zameriava na adrenalínové športy, Riders Republic.

Francúzsky vydavateľ sa nebojí skúšať nové veci. A prekvapil aj teraz, keď predstavil nástupcu pre Steep. Ten vyšiel ešte v Decembri 2016 a ponúkol viaceré adrenalínové športy.

Riders Republic bude však ešte bohatší titul. Okrem snowboardingu, lyžovania, paraglidingu a wingsuitingu sa tentokrát pridá aj jazda na horských motorkách či bicykloch. Hra nás povodí po amerických národných parkoch, ako sú Yosemite Valley, Bryce Canyon, Sequoia Park či Zion. Tvorcovia pri vytváraní lokácií používali skutočné GPS dáta.

Hráči sa môžu tešiť ako na sólo, tak aj multiplayerový zážitok. Čaká nás kariérny režim, ktorý nás povodí po všetkých parkoch a predstaví všetky disciplíny. Ale taktiež tu nájdete online závody, trick challenges či ďalšie multiplayerové módy. Medzi nimi napríklad 6v6 PVP mód. Možno sa dočkáme aj nejakej obmeny battle royale, nakoľko vývojári sľubujú aj hromadné závody, kde vraj nič nebude proti pravidlám.

Na next-gen konzolách a PC bude v jednej session môcť byť viac ako 50 hráčov, na súčasných konzolách viac ako 20.

Samozrejmosťou bude in-game odomykanie si novej výbavy. Ak chcete vedieť viac, určite zamierte na oficiálnu stránku hry.

Riders Republic vyjde 25. Februára na PC, Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series S | X a Google Stadia.

Marek Jaroš