Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rockstar chystá vydať Red Dead Redemption 1 na PC!

Naznačuje to leak.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Red Dead Redemption Remake 2024

Už niekoľko rokov sa hovorí o tom, že prvá hra Red Dead Redemption z roku 2010 má dostať remake, alebo remaster na moderné konzoly a PC. Minulý rok sme sa predsa len dočkali novšej verzie Red Dead Redemption, ale išlo len o re-release na konzoly PS4 a Nintendo Switch. Táto verzia priniesla len minimálne zmeny. 

Rumory naznačovali, že Red Dead Redemption bude prerobený do enginu Red Dead Redemption 2 a hra tak využije existujúce assety aj mapu, ktorú nájdeme v dvojke. Dodnes sme sa nič oficiálne o remaku nedozvedeli a je otázne, či Rockstar vôbec do takej hry chce investovať čas a peniaze. 

Red Dead Redemption na PC možno už čoskoro

Dnes sa však na internete objavila ďalšia evidencia toho, že Rockstar pracuje na Red Dead Redemption. Konkrétne datamineri našli na stránke Rockstar Launcheru popis s textom, ktorý odkazuje na PC verziu Red Dead Redemption. 

"Vydajte sa na cestu naprieč rozľahlými oblasťami amerického západu a Mexika v hre Read Dead Redemption a jej zombie-hororovému spoločníkovi Undead Nightmare, ktorý si teraz môžete zahrať aj na PC. Zažite epické západné dobrodružstvá, ktoré definovali generáciu." odkazuje screenshot, ktorý koluje na Twitteri. 

Red Dead Redemption Remake 2024

Rockstar už aktualizoval logo Red Dead Redemption, remake za dverami?

Ide o takmer identický popis, aký má Rockstar Games na oficiálnej stránke hry. Akurát tam nemá napísané "ktorý si teraz môžete zahrať aj na PC" ale "teraz dostupné na moderných konzolách."

PC verzia by tak vyšla 14 rokov po pôvodnej konzolovej verzii. Zatiaľ však nevieme, či pôjde o remaster, alebo len re-release bez zásadných zmien. PC verzia by však mohla dostať kvalitnejšie textúry, modely, lepšie nasvietenie, či podporu širokých monitorov. 

Red Dead Redemption PlayStation 4 screenshot 7

CEO Take-Two verí, že cena za port Red Dead Redemption je "komerčne správna"

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry