Rockstar Games Logo Teaser 2

Rockstar Games bude aj naďalej robiť singleplayer hry, uisťuje riaditeľ Take-Two

15 februára, 2021 Lukáš Kanik

Strauss Zelnick verí v singleplayer hry.

Take-Two Interactive pred pár dňami zverejnilo svoje čísla predajnosti. Najviac sa predáva samozrejme GTA V, ktoré má na konte už 140 miliónov dolárov. Aj napriek tomu, že väčšina zárobkov pochádza z live service hier a online multiplayeru, riaditeľ Take-Two interactive verí v singleplayer hry.

Počas rozhovoru s investormi verejnosť uistil, že Rockstar Games bude aj naďalej robiť singleplayer hry. “Ľudia z Rockstar Games chceli vždy vytvoriť silný singleplayer zážitok a príbeh. Rockstar je známy pre skvelé príbehy a zároveň sa im podarilo vyvinúť masívny multiplayer počas uplynulých rokov.”

Vďaka tomu, že Rockstar dokáže vytvoriť kvalitný singleplayer aj multiplayer, materská spoločnosť Take-Two Interactive sa nemusí rozhodovať či chce to alebo to. Môže mať obe hry. Na druhej strane v prípade GTA V sa rozhodli nerobiť singleplayerové DLC, ale zamerali sa na GTA Online. Ten totiž prinášal vyššie zisky, ako mohol ktokoľvek očakávať.

GTA 6 je podľa všetkého vo vývoji, čoraz častejšie sa objavujú rôzne úniky – napríklad táto obrovská porcia informácií z GTA 6. Spolu s prepracovaným singleplayerom je v príprave aj online verzia sveta z 80-tych až 90-tych rokov.

Singleplayer je silnou stránkou hier PlayStation Studios, Ubisoft, Square Enix aj Warner Bros. Nie všetci vydavatelia silou mocou tlačia na live-service hry, ako napríklad EA.

GTA V predalo 140 miliónov kusov, RDR2 má 36 miliónov

Sledujte ma: