Rumor: Konami pripravuje dve nové Silent Hill hry

Konami Silent Hill

Na internete sa objavili náznaky budúcnosti Silent Hill hier.

Možno si niektorí z vás spomenú na PT hororové demo, ktoré odhalil Hideo Kojima na GamesCome ešte v roku 2014. Neskôr sa ukázalo, že to bol hrateľný teaser k novej hre Silend Hills. Spolu s Kojimom na nej pracoval aj slávny režisér Guillermo del Toro a očakávania boli vysoké. O to väčšie bolo sklamanie, keď vývoj hry v roku 2015 Konami stoplo a zrušilo.

Odvtedy sa udialo veľa. Kojima odišiel z Konami, založil si vlastné štúdio Kojima Productions a v spolupráci so Sony aj stihol vydať svoju novú hru, Death Stranding. Avšak o značke Silent Hill sme nepočulo dlhé roky. Až doteraz.

Podľa leakera AestheticGamer, Konami pred cca. 2 rokmi oslovila viacero developerov, nech vytvoria koncept na novú Silent Hill hru. Podľa všetkého sa manažérom v Konami zapáčili dva tituly, z toho jeden by mal byť soft-rebootom celej série. Čo je na tom pravdy, nateraz nevieme. Avšak AestheticGamer má v zálohe viacero úspešných leakov, napríklad o Resident Evil 3 či DLC pre Resident Evil 7.

Potenciálneho odhalenia by sme sa mohli dočkať teoreticky ešte tento rok. Čo si myslíte vy? Je možné, že Konami opäť začne robiť AAA hry? Totižto, ak nerátame Pro Evolution Soccer, poslednou veľkou AAA hrou, ktorú Konami vydalo, bol ešte Metal Gear Solid V: The Phantom Pain z roku 2015.

Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site