Mass Effect Commander Shepard Female

Rumor: Mass Effect Trilogy remaster tento rok nevyjde, poznáme dôvod

26 septembra, 2020 Lukáš Kanik

Bioware chce dotiahnuť kvalitu prvej hry.

Už túto jeseň mala byť vydaná hra Mass Effect Trilogy Remastered, známa tiež pod názvom Mass Effect: Legendary Edition. Spoločnosť Electronic Arts ju však dodnes ešte ani neoznámila, nevideli sme z hry ani jeden obrázok, proste nič.

Ale existencia tejto hry je potvrdzovaná už na týždennej báze. Oneskorenie oznámenia, aj samostného vydania má však svoj dôvod. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol VentureBeat, hra Mass Effect: Legendary Edition vyjde až v roku 2021.

Odložená bola kvôli Mass Effect 1, prvej hre z trilógie. Kvalita prvej hry totiž nezodpovedá kvalite ďalších dvoch hier, je totiž najviac technicky zastaralá a potrebuje najviac úprav, aby vyzerala aspoň tak dobre, ako dvojka. Aj preto sme z remasteru nevideli ešte ani oznamovací trailer, pretože vývojári potrebujú jednotku dostať na vysokú úroveň aj pre prvý trailer.

EA hru nechce vydať v takom stave, pretože noví hráči by celý balíček remasterovaných hier odsúdili na základe prvej hry. Následne títo ľudia nebudú hrať ani Mass Effect 2 a 3, ktoré dostanú pôsobivé vylepšenia.

Problémy s jednotkou sa týkajú aj vizuálu, aj gameplayu. Tím z Bioware vie presne čo treba zmeniť a vylepšiť, lenže v čase pandémie COVID-19 je to náročnejšie. Až by sa zdalo, že EA záleží na názore fanúšikov a nie len na peniazoch.

Dočkáme sa remasteru Mass Effect Trilogy?

Sledujte ma: