Horizon Zero Dawn PC

Rumor: Na PC vyjde Horizon: Zero Dawn aj Dreams

17 januára, 2020 Lukáš Kanik

SONY ide v stopách Microsoftu, chce rozšíriť publikum.

Poznám ľudí, ktorí majú doma Xbox One a zároveň hrajú aj na PC. V prípade Microsoftu je systém vyriešený tak skvele, že ak si kúpite hru na jednu z týchto platforiem, vlastníte ju aj na druhej. SONY zatiaľ svoje hry na PC prináša len sporadicky.

Najnovší rumor však hovorí o tom, že na PC príde first-party exkluzivita od Guerilla Games. Hra Horizon: Zero Dawn na PC by mala vyjsť už tento rok, podľa informácií Kotaku.

Pravdepodobne to znamená, že ich engine Decima je vybudovaný aj pre platformu PC, keďže na PC vyjde aj druhá hra na tomto engine – Death Stranding. Obe hry môžu na PC predviesť svoje technické kvality, ktoré boli na PS4 značne limitované. Horizon napríklad bežal v 30fps, na druhej strane obe hry vyzerali famózne.

Horizon: Zero Dawn je jednou z najpredávanejších exkluzivít SONY. Za dva roky od vydania hra na PS4 predala viac ako 10 miliónov kusov (Február 2019). Na PC by sa mala dostať buď na Steam, alebo na Epic Games Store, kde vyšli aj iné PS4 exkluzivity od Quantic Dream. Hra Detroit: Become Human sa na PC dostala len pred mesiacom.

Ďalšou first-party hrou podľa redaktora Eurogameru bude Dreams. Sandbox hra postavená na budovaní iných hier na PC môže získať vďaka módom obrovskú fanúšikovskú základňu. Vlastne aj ovládanie editora levelov myšou a klávesnicou bude rozhodne lepšie, ako gamepadom.

Horizon Zero Dawn – Recenzia

Sledujte ma: