Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Rumor: Playstation 5 príde s výrazným nárastom výkonu

Playstation 5 Pro by malo prísť na prelome rokov 2023 a 2024.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš
Playstation 5 launch trailer

Technológie sa v posledných rokoch vyvíjajú priam raketovým tempom. To, čo bolo nové včera, je dnes už zastarané. A rovnako to platí aj pri konzolách. Z minulosti sme si zvykli, že priemerný konzolový cyklus má cca sedem rokov.

No už minulá generácia konzol ponúkla tzv. medzigeneračný update v podobe Playstation 4 Pro a Xbox One X. A vyzera to tak, že aj táto generácia ponúkne vylepšené konzoly.

Playstation 5 Pro prinesie dvojnásobný nárast výkonu

Najnovšie špekulácie hovoria o tom, že Playstation 5 Pro ponúkne oproti základnej verzií z konca roka 2020 2-krát taký výkon v štandardnej rasterizácií. Pri ray-tracingu má byť konzola až 2.5-krát taká výkonná.

Ak by ste si mysleli, že to Sony robí preto, aby sa 4K/60FPS stalo štandardom, mýlite sa. Primárnym cieľom Sony je ponúknuť lepší výkon pri Playstation VR tituloch. Sony VR technológií verí. Playstation 4 a Playstation 5 sú dodnes jediné konzoly, ktoré túto technológiu podporujú. Navyše, pri uvedení na trh v Októbri 2016, bolo Playstation VR najlacnejšou vstupnou bránou pre ľudí do VR sveta.

A kedy by sme sa eventuálne vylepšenej verzie Playstation 5 mali dočkať? Rumor hovorí o vydaní na konci roka 2023, respektíve začiatku roka 2024. Každopádne, je paradoxné hovoriť o dátume vydania Pro verzie konzoly, keď sú dodnes na svete ľudia, ktorí sa svojej základnej PS5 stále nedočkali.

Playstation VR2 picture 1

Sony po prvýkrát ukázalo headset Playstation VR2

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Najpopulárnejšie hry