Playstation 5 Pro

Rumor: Playstation 5 príde s výrazným nárastom výkonu

23 marca, 2022 Marek Jaroš

Playstation 5 Pro by malo prísť na prelome rokov 2023 a 2024.

Technológie sa v posledných rokoch vyvíjajú priam raketovým tempom. To, čo bolo nové včera, je dnes už zastarané. A rovnako to platí aj pri konzolách. Z minulosti sme si zvykli, že priemerný konzolový cyklus má cca sedem rokov.

No už minulá generácia konzol ponúkla tzv. medzigeneračný update v podobe Playstation 4 Pro a Xbox One X. A vyzera to tak, že aj táto generácia ponúkne vylepšené konzoly.

Playstation 5 Pro prinesie dvojnásobný nárast výkonu

Najnovšie špekulácie hovoria o tom, že Playstation 5 Pro ponúkne oproti základnej verzií z konca roka 2020 2-krát taký výkon v štandardnej rasterizácií. Pri ray-tracingu má byť konzola až 2.5-krát taká výkonná.

Ak by ste si mysleli, že to Sony robí preto, aby sa 4K/60FPS stalo štandardom, mýlite sa. Primárnym cieľom Sony je ponúknuť lepší výkon pri Playstation VR tituloch. Sony VR technológií verí. Playstation 4 a Playstation 5 sú dodnes jediné konzoly, ktoré túto technológiu podporujú. Navyše, pri uvedení na trh v Októbri 2016, bolo Playstation VR najlacnejšou vstupnou bránou pre ľudí do VR sveta.

A kedy by sme sa eventuálne vylepšenej verzie Playstation 5 mali dočkať? Rumor hovorí o vydaní na konci roka 2023, respektíve začiatku roka 2024. Každopádne, je paradoxné hovoriť o dátume vydania Pro verzie konzoly, keď sú dodnes na svete ľudia, ktorí sa svojej základnej PS5 stále nedočkali.

Sony po prvýkrát ukázalo headset Playstation VR2

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.