Rumor: Playstation 5 sa nám predstaví vo Februári 2020

Playstation 5

Sony plánuje predstaviť Playstation 5 na Februárovom Playstation Meetingu.

V takej veľkej organizácii, akou Sony bez pochýb je, sa vždy nájde niekto, kto nevie udržať tajomstvo. A aj keď dnešné informácie nie sú overené, predsa len stoja za vašu pozornosť.

Poďla informácii, ktoré sa dnes objavili na 4chane (Neogafe), by mal byť nový Playstation 5 predstavený na špeciálnom evente. Ten by mal niesť meno Playstation Meeting a odohrať by sa mal 12. Februára 2020. Sony už s čiastočnou propagáciou svojej novej konzoly začalo. Nie však priamym marketingom, ale s postupným uvoľňovaním rôznych zaujímavých detailov. Sony odprezentovalo napríklad rýchlosť streamovania textúr, ktorá by mala byť až 10-krát rýchlejšia ako v prípade PS4.

Sony už malo rozposlať pozvánky všetkým veľkým vydavateľom. Za zmienku určite stoja Activision, Ubisoft, Square Enix či EA. Samozrejme, prím budú hrať vlastné exkluzivity. Silu Playstation 5 by mali ukázať The Last of Us Part 2 a Ghost of Tsushima.

Rumor rovnako spomína aj veľké investície Sony do PSVR 2. Už dlhšie sa vie o tom, že Sony nástupcu pre svoju virtuálnu realitu plánuje. Avšak, tá zrejme nevyjde zarovno s novou konzolou. Sony podľa všetkého nevidí dôvod, prečo by mali konzolu a VR headset vydať naraz.

Každopádne, všetky informácie, ktoré ste si práve prečítali, berte s rezervou. Stále ide len o nepotvrdené správy. Avšak, z čisto historického hľadiska, nemusia byť úplne vedľa. Sony rovnakým spôsobom totižto predstavilo Playstation 4. Vo Februári 2013 v New Yorku usporiadalo prezentáciu, na ktorej ukázalo nové technológie a next-gen hry. Následne na E3 ukázali konzolu a odhalili cenu a dátum vydania.

Dá sa teda očakávať, že nás čaká rovnaký scenár. Na začiatku roka predstavia softvérové možností, na E3 odhalia dizajn s cenou a na jeseň konzolu vydajú.

PlayStation 5 vyjde v roku 2020, vieme ďalšie detaily

Marek Jaroš

Mám 21 rokov a na CentrumHer.eu to s Lukášom ťahám už takmer 6 rokov. A ak práve nehrám najnovšie pecky, tak ma nájdete na MatFyze kde študujem, alebo s mojou priateľkou Saši 🙂
Marek Jaroš

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site