Life is Strange 3 Rumors

Rumor: Prichádza Life is Strange 3, nepracuje na ňom Dontnod

29 januára, 2021 Marek Jaroš

Vyzerá to tak, že séria Life is Strange sa presunie do iného štúdia.

Nenápadná série Life is Strange si od svojho prvého vydania v roku 2015 získala mnoho fanúšikov. Za skoro 6 rokov, čo je séria na trhu, sa dočkala aj dvoch ďalších plnohodnotných dielov. Zatiaľ čo Life is Strange: Before the Storm je prequelom k prvej hre, Life is Strange 2 z roku 2018 prináša úplne nový príbeh.

Náznaky však hovoria, že už onedlho by sme sa mohli dočkať ohlásenia Life is Strange 3. Kto však čakal, že hru bude opäť vyvíjať Dontnod, môže ostať prekvapení. Podľa slov insiderky Emily Rogers, cesty Dontnod a Square Enixu sa mali rozísť už pred nejakým časom. Po novom by mala byť séria, a tým pádom aj Life is Strange 3, zverené do rúk štúdia Deck Nine.

Deck Nine nie je pre fanúšikov série úplna neznáma

Toto štúdio by fanúšikom série nemalo byť úplne neznáme. Deck Nine totižto stojí za Life is Strange: Before the Storm. Svoju neľahkú úlohu si vtedy zastali, a zrejme aj preto dostali opäť dôveru od Square Enixu pri vývoji pokračovania.

Samozrejme, pokiaľ nie je nič oficiálne ohlásené, všetko sú to len nepotvrdené špekulácie. Ale viete ako sa hovorí – bez vánku sa ani len lístok nepohne.

Rozídenie Dontnodu a Square Enixu zrejme súvisí s tým, že samotné štúdio chce byť nezávislé. Aktuálne pracuje na viacerých projektoch naraz a tie si chce vydávať samo. Aj preto predali minoritný podieľ čínskemu Tencentu za 30 miliónov dolárov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš