Lenovo Legion Creator 7 Red Dead Redemption 2

Rumor: Red Dead Redemption Remaster príde v roku 2022

11 februára, 2021 Lukáš Kanik

Podľa leakera, remaser prvej hry Red Dead Redemption príde o rok.

Na fórach 4chan sa objavil ďalší leak z dielne Rockstar Games. Len nedávno sme tu mali masívny únik informácií o GTA 6, aj keď nič nebolo zatiaľ potvrdené. Leaker však niektoré detaily popísal celkom uveriteľne a tak môžeme len dúfať, že info o GTA 6 je pravdivé.

Dnes tu máme leak o hre Red Dead Redemption Remaster, ktorej vývoj potvrdil aj prvý leaker. Nebola by to prvá zmienka o remasterovanej verzii prvej hry Red Dead Redemption z roku 2010. Tá dodnes nevyšla ani na PC, ani na PlayStation 4 či Xbox One. Rozsiahla časť mapy už bola prerobená do nového enginu v Red Dead Redemption 2.

Red Dead Redemption Remaster by mal podľa leaku vyjsť na jar 2022

Leak na 4chan hovorí o tom, že remaster tejto hry by mal vyjsť na jar roku 2022 na PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Používať bude rovnaký engine ako posledná hra. Remaster využije aj rovnakú mapu, aká bola v RDR2 epilógu a Rockstar Remasteruje aj Mexico na rovnakú grafickú úroveň. Príbeh zostane rovnaký, avšak podľa leakera pribudnú zmienky o Arthurovi.

Red Dead Redemption 2 PC screenshot

Konzolová aj PC verzia bude mať raytracingové odrazy a tiene v 30fps fidelity režime. Konzoly pobežia natívne v 4K rozlíšení, k dispozícii bude 60fps mód bez raytracingu. Všetky verzie tiež budú podporovať HDR.

Gameplay bude rovnaký ako v Red Dead Redemption 2, takže rovnaké ovládanie zbraní, krytie, jazda na koni atď. Vylepšená bude aj fyzika a v podstate celá hra bude vyzerať rovnako dobre, ako dvojka. S online režimom sa nepočíta.

Tento remaster nie je náročný na vývoj, keďže Rockstar Games má hotovú mapu, niektoré postavy, animácie, gameplay a všetky herné mechaniky. Navyše na aktuálnej verzii enginu si vyskúšajú raytracing, ktorý potom môžu pridať aj do GTA 6.

Nič nie je potvrdené a tak tieto informácie berte s rezervou.

Red Dead Redemption 2 vyzerá na PC absolútne nádherne

Sledujte ma: