Starfield logo

Rumor: Starfield je hotový, vyjde už túto jeseň

26 apríla, 2021 Marek Jaroš

Starfield má byť Xbox exkluzivita.

Bol to šok, keď Microsoft minulý rok na jeseň kúpil Bethesdu. Niet sa prečo čudovať, že Microsoft sa nebude chcieť deliť hry ako DOOM či Fallout  so Sony.

Aj keď, paradoxne, ešte pred predajom Bethesdy Sony vyjednávalo o exkluzivite pre Starfield.

Starfield? Jesenná exkluzivita pre Xbox

Portál Pure Xbox cituje známeho insidera Randa al’Thora, ktorý v podcaste Xbox Two povedal: “Veľmi spoľahliví ľudia mi prezradili, že Starfield je na 100 percent Xbox exkluzivitou. […] A taktiež mi bolo povedané, že Microsoft robí všetko pre to, aby hra vyšla ešte tieto sviatky. Veľmi ju chcú vydať ešte tieto sviatky (pozn. red.: bolo použité slovo holiday, ktoré označuje obdobie okolo Vianoc, čiže November a December).”

Randa tiež dodáva: “Hra je prakticky hotová, momentálne je v režime vylaďovania chýb, podobne ako Halo Infinite. Bude to veľký boom pre Game Pass a Xbox, ak Halo a Starfield vyjdú túto jeseň.”

Samozrejme, všetky tieto vyjadrenia berte s rezervou. Ak by to ale bola pravda, Xbox Series S|X a hlavne Xbox Game Pass by sa dočkali dvoch dlhoočakávaných titulov. Dalo by sa očakávať, že Xbox Game Pass by z aktuálnych 23 miliónov predplatiteľov ešte viac narástol.

Unikli prvé screenshoty zo Starfield, novej značky Bethesdy

Marek Jaroš