Posledná epizóda

Najpopulárnejšie hry

Najčítanejšie

Ubisoft office

Rumor: Ubisoft mal v istom momente pracovať až na 12 battle royal hrách naraz

Namiesto toho však štúdio ruší a odkladá hry ako na bežiacom páse.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

Ak existuje miesto, kde by ste v posledných mesiacoch nechceli robiť, je to určite Ubisoft. Akcie firmy v posledných dňoch atakujú nízke hodnoty z pred takmer 8 rokov a dávajú veľmi rýchlo zabudnúť na úspešné časy.

Vniesť trocha svetla do toho, čo sa v spoločnosti deje sa pokúsil známy videoherný insider Tom Henderson. V posledných dňoch sa rozprával s celkovo piatimi súčastnými či minulými zamestnancami Ubisoftu. Ich slová môžu pre niektorých vyznieť pomerne prekvapivo, no ak sledujete Ubisoft dlhšie, až tak vami neotrasú.

Skull and Bones

Peklo v Ubisofte pokračuje: Skull and Bones znovu odložené

Hry jednoducho neboli také, aké hráči chceli

Ubisoftu nejde karta. Tempo, akým v poslednom čase rušil projekty je nevídané. A ak aj niečo vydali, hry po pár mesiacoch padli do zabudnutia. Schválne, pamätáte si ešte na free-to-play titul Roller Champions? Že nie? Aj preto je na našom liste TOP 10 hier, ktoré vyšli v roku 2022 a okamžite padli do zabudnutia.

Hoci Ubisoft sa snaží nedávne neúspechy prezentovať ako dopad covidu, respektíve hybridného pracovného modelu, zamestnanci s ktorými sa Henderson rozprával tvrdia niečo iné. Podľa spätnej väzby, ktorú získali od hráčov počas QA testovania a playtestov, vyvíjané hry jednoducho neboli to, čo by hráči chceli.

Jeden zo zamestnancov dokonca povedal, že v istom momente vedel až o tucte battle royale hier, ktoré mala firma v rôznych štádiach vývoja. Ich osud nateraz nie je známy, no aj to podčiarkuje zúfalú snahu Ubisoftu sa presadiť v tomto populárnom žánri. Prakticky celá ich konkurencia má nejakú významnú battle royale hru okrem nich. Epic Games má Fortnite, EA Apex Legends a Activision má Call of Duty Warzone. 

Assassins-Creed-Infinity

Ubisoft chystá toľko Assassin’s Creed projektov, že si vyberie každý

Ubisoft má v zálohe dostatok hier

Aj napriek viacerým zrušeným hrám, Ubisoft ich má v príprave stále dostatok. Jeden zo zamestnancov sa vyjadril v duchu, že hry nám nechýbajú, akurát nám to trvá celú večnosť. V štúdiu majú pracovať na doposiaľ neoznámenej live-service hre už od roku 2019, no jej vydanie je naplánované na 2025/2026. A to vraj nie je všetko. Už teraz majú rozpracované hry, ktoré nevyjdu skorej ako v roku 2027.

Napriek ťažkým časom, ktoré Ubisoft zaznamenal, môže zmena prísť pomerne rýchlo. Tento rok majú v pláne vydať AAA hry ako Assassin’s Creed Mirage and Avatar: Frontiers of Pandora. V štúdiu si od nich veľa sľubujú, ostáva teda len dúfať, že naplnia očakávania. A nie len tie od Ubisoftu, ale aj od nás, hráčov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený