Assassins Creed Logo

Ubisoft pracuje na Assassin’s Creed Infinity, live service platforme

7 júla, 2021 Lukáš Kanik

Po vzore Fortnite a GTA Online.

Update: Ubisoft potvrdil existenciu Assassin’s Creed Infinity v oficiálnom príspevku na svojich stránkach

Bloomberg priniesol rozsiahly report z Ubisoftu o tom, čo sa v štúdiu chystá a ako to tam momentálne vyzerá. Okrem riešení rôznych morálnych obvinení a crunchu, sa report venuje aj hre Assassin’s Creed Infinity.

Podľa správy, Ubisoft pracuje na platforme Assassin’s Creed Infinity. Má ísť o veľký online svet, ktorý sa bude časom vyvíjať veľmi podobne, ako Fortnite od Epic Games a GTA Online od Rockstar Games.

Zatiaľ čo staršie hry Assassin’s Creed sa odohrávali v konkrétnej dobe a na konkrétnom mieste, Assassin’s Creed Infinity má spájať množstvo svetov, ktoré bude možné skúmať aj roky po vydaní. Samotné sekcie hry budú vyzerať rôzne, ale všetky budú prepojené.

Assassin’s Creed Infinity chce zopakovať úspech Fortnite a GTA Online

Obsah bude do hry pumpovaný pravidelne, vývojári plánujú meniť herný svet aj mechaniky. V čele vývoja majú byť Ubisoft Montréal a Quebec. Tento nápad je až tak obrovský a ambiciózny, že niekoľko vývojárov odmietlo na ňom pracovať. Sú vraj unavení z práce na veľkých projektoch, Ubisoft totiž do vývoja hier zapája vždy niekoľko štúdií.

Hry Assassin’s Creed doteraz predali viac ako 155 miliónov kusov, ide o najpredávanejšiu značku Ubisoftu.

Ako Ubisoft zareagoval na obvinenia zamestnancov z obťažovania?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.