Loop Hero

Ruskí vývojári po tvrdých sankciách: Našu hru si radšej stiahnite z Torrentu

30 marca, 2022 Lukáš Kanik

Autori hitu Loop Hero vyzývajú ľudí na pirátstvo.

Ruská federácia pre spustenie vojny na Ukrajine momentálne čelí tvrdým sankciám, ktoré výrazne obmedzujú ekonomický život v krajine. Ľudia napríklad nemôžu platiť bežnými elektronickými spôsobmi a zakázané sú tam aj sociálne siete.

Zasiahnutí boli aj vývojári hier. Tí pre nefungujúce platobné metódy nemôžu predávať svoje hry na Steame v Rusku, ľudia nemajú ako platiť. Za hry, ktoré sa predajú vo svete, vývojári nedostanú peniaze, pretože nemajú možnosť si ich vytiahnuť zo Steamu. Jedným z takýchto štúdií je aj Four Quarters.

Autori Loop Hero sa preto rozhodli, že ponúknu svoju hru priamo cez Torrenty. Na ruskej sociálnej sieti VKontakte napísali, že momentálne nie je jednoduché sa k ich hre dostať. Preto zdieľali Torrent a ľuďom odporučili, aby si stiahli radšej pirátsku verziu. Vraj na Torrentoch nie je nič zlé a vývojári tak reagujú na hráčov, ktorí im prispeli cez donate.

Ekonomické a platobné sankcie namierené proti Rusku tak skoro neskončia. Je teda možné, že ruské vývojárske štúdiá sa presťahujú do iných štátov.

Epic a Microsoft pošlú všetky zisky z Fortnite na pomoc Ukrajine

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články