PS4 vs PS5

Rýchle porovnanie grafiky medzi PS4 a PS5

16 júna, 2020 Marek Jaroš

Aký veľký je vlastne generačný skok medzi PS4 a PS5?

Minulý štvrtok sme mali možnosť sledovať budúcnosť hrania na konzole Playstation 5. A medzi viacerými hrami, ktoré nám Sony odprezentovalo, sme našli aj niekoľko pokračovaní zabehnutých sérií.

Mohlo by ťa zaujímať: Čo je lepšie, PlayStation 5 alebo Xbox Series X?

A práve tieto hry umožnili hernému portálu Gameranx porovnať grafické spracovanie na Playstation 4 a Playstation 5. A ak niekto tvrdil, že tam ten next-gen nevidí, po dnešku možno zmení názor.

Ak skvelý príklad funguje Horizon: Forbidden West. Tá oproti pôvodnej hre na PS4 ponúka oveľa detailnejší svet. Vyšší počet polygonov je jednoducho vidieť. Tak isto je markantný rozdiel aj v nasvietení celej scény. Na PS5 to pôsobí oveľa reálnejšie.

Ďalšou perfektnou ukážkou je aj Ratchet & Clank: Rift Apart. Hra už na prvý pohľad ponúka oveľa komplexnejšie scény. Navyše, vďaka rýchlemu SSD disku vie hra medzi takýmito scénami prepínať v priebehu sekundy.

Samozrejme, pri niektorých hrách je rozdiel markantnejší, ako pri tých druhých. Tak či onak, nové architektúry next-gen konzol Playstation 5 a Xbox Series X budú vyžadovať aj zmenu myslenia vývojárov. Takáto zmena myslenia však nepríde zo dňa a deň. Aj preto si nejaký čas počkáme, kým uvidíme skutočnú silu týchto konzol.

Marek Jaroš