STALKER 2 PC Wallpaper

S.T.A.L.K.E.R. 2 dostane NFT, môžete si kúpiť postavu do hry

15 decembra, 2021 Lukáš Kanik

NFT prichádzajú aj do Stalkera.

Pliaga roku 2021 a celého herného priemyslu s názvom NFT (vysvetlenie, čo to vlastne je), sa dostáva aj do obľúbených hier. Okrem Ubisoftu, ktorý svoje rozhodnutie iste už oľutoval, prichádza ďalšia obeť.

Štúdio GSC Game World totiž oznámilo, že NFT prídu aj do S.T.A.L.K.E.R. 2. Vývojári avízovali vytvorenie S.T.A.L.K.E.R. Metaverse, v ktorom si hráči budú môcť nakupovať NFT na sieti blockchain.

Jedným z NFT na predaj bude možnosť stať sa NPC postavou do hry S.T.A.L.K.E.R. 2 – takzvaným Metahuman (čo je Metahuman nájdeš tu). Ten, kto si toto NFT kúpi, sa môže stať NPC postavou, alebo túto možnosť predá niekomu inému. Aukcia na toto NFT bude spustená už v Januári 2022 na platforme DMarket.

Majiteľ, ktorý bude k určitému dátumu toto NFT vlastniť, príde do štúdia GSC Game World a oni ho tam naskenujú do 3D podoby. Pomocou Unreal Engine 5 Metahuman vytvoria podľa neho postavu a vložia ju do S.T.A.L.K.E.R. 2.

Firma chce vydať viac NFT na predaj, podľa ich slov nebudú zasahovať do hrateľnosti a skôr pôjde o kozmetické itemy. Tie budú môcť hráči predávať ďalej.

S.T.A.L.K.E.R. 2 vyjde s českými titulkami na PC a Xbox už 28.4.2022. Hra príde do Game Passu.

A je to tu: Ubisoft spúšťa predaj NFT do Ghost Recon Breakpoint

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.