Samsung TV

Samsung do nových televízorov pridá Stadiu, GeForce Now a NFT

3 januára, 2022 Lukáš Kanik

Niečo pre hráčov aj zberateľov.

Rok 2022 bude pravdepodobne prelomovým v cloudovom hraní a výrobcovia televízorov budú cloudové služby integrovať priamo do svojich nových zariadení.

Priekopníkom bude pravdepodobne Samsung, ktorý práve oznámil príchod streamovacích služieb už do televízorov vyrobených v roku 2022. Spoločnosť Samsung oznámila, že nové televízory budú obsahovať Gaming Hub – centrum pre hráčov.

Hráči tak priamo v TV nájdu aplikácie Google Stadia, Utomik alebo GeForce Now, pričom pribudnú aj ďalšie. Sami sme zvedaví, kedy sa v televízoroch objaví najpopulárnejšia streamovacia herná služba – Game Pass od Xboxu. Ku hraniu vám tak postačí bluetooth ovládač a pripojenie na internet.

Novinkou v televízoroch budú aj NFT

Spoločnosť tiež oznámila, že v televízoroch už od roku 2022 bude podporovať NFT. A to nie len vo forme zobrazenie zakúpených diel na obrazovke.

V Samsung televízoroch nájdete prehliadač a obchod s NFT dielami (JPEG obrázky overené blockchainom), ktoré si budete môcť zakúpiť a vystaviť na svojej obrazovke. Dáta o histórii NFT a overenie blockchainom budú dostupné priamo na obrazovke, bez nutnosti návštevy externej stránky.

Čo je to NFT a akú majú hodnotu v hrách?

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.