Stonks

Saudská Arábia investovala 3.3 miliardy dolárov do herných štúdií

19 februára, 2021 Lukáš Kanik

Rozdelili ich medzi EA, Take-Two a Activision Blizzard.

Saudsko-Arabský princ Mohammed bin Salman má rád videohry. Tvrdí, že jeho generácia bude tou prvou, ktorá bude vyrastať pri hraní videohier. Aj preto sa rozhodol do herného priemyslu investovať drobnú čiastku zo štátnej pokladnice, respektíve z jeho vlastného vrecka. Informoval magazín Al Jazeera.

Štátny investičný fond v Saudskej Arábii preto nakúpil akcie spoločností Electronic Arts, Take-Two Interactive a Activision Blizzard v celkovej hodnote 3.3 miliardy dolárov. To je okolo 2 700 000 000 eur, alebo teda 70 335 000 000 korún českých.

Celkovo získal tento fond 14,9 milióna akcií spoločnosti Activision za 1,4 miliardy dolárov, 7,4 milióna akcií EA za 1,1 miliardy dolárov a 3,9 miliónov akcií Take-Two Interactive získali za niečo vyše 800 miliónov dolárov. Celosvetovo ide o troch najväčších vydavateľov hier, popri Microsofte a Sony. Prevod sa mal konať už v Decembri.

Saudská Arábia na týchto akciách už slušne zarobila, pretože všetky tri firmy pred pár dňami vykázali rekordné tržby. Akcie Activisionu vyskočili až o 27%, EA o 12% a Take-Two o 18%.

Saudská Arábia je pritom štátom, kde mnoho hier vôbec nevyjde, alebo sú cenzúrované. Či už ide o pohľady na ženy v hrách, či vojenské konflikty.

Akcie GameStop vystrelili o stovky percent, vysvetlíme po lopate prečo

Sledujte ma: