Battlefield 2042 Recenzia Screenshot 13

Šéf dizajnu Battlefield 2042 odchádza z DICE

25 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Človek zodpovedný za aktuálny stav hry.

Fawzi Mesmar posledné roky pracoval v štúdiu King na mobilných hrách. V roku 2019 ho EA presunulo do DICE a spravili z neho šéfa dizajnu nového Battlefield 2042. Keďže mobilné hry Candy Crush a My Little Pony generujú miliardy, nebolo divu, že EA chcelo niečo podobné dosiahnuť u Battlefield 2042.

Mesmar tento týždeň v štúdiu DICE končí. Oznámil to v liste kolegom, jeho posledný deň v štúdiu je Piatok. Podľa jeho slov dostal pracovnú ponuku v inej firme a boli takí láskaví, že počkali, až dokončí Battlefield 2042.

V DICE šéfoval viac ako 80 kreatívnym riaditeľom a dizajnérom. Spolu dokázali vydať zabugovanú, nedokončenú hru plnú nedostatkov a bez základných prvkov, ktoré Battlefield robili Battlefieldom. Podarilo sa im aspoň pripraviť systém na monetizovanie skinov a to špecialistov, namiesto klasických tried.

Battlefield 2042 je napokon najhoršie hodnotená hra roku 2021 na Steame, kde má viac ako 26-tisíc negatívnych recenzií. Štúdio DICE plánuje dnes vydať druhý zásadný update a ďalší, doposiaľ najväčší patch vyjde v Decembri.

Battlefield 2042 – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.