Servery EA nezvládli štart bety Anthem

anthem-4k-screenshot

Technické problémy zanechali v hráčoch trpkú pachuť z dema Anthem. VIP Closed Beta Anthem (ktorú vývojári nazvali “Demo”) neodštartovala práve najlepšie. V Piatok sa otvorili dvere do bety všetkým, ktorí si hru predobjednali, zaplatili si predplatné Access alebo získali kód od priateľov. Bioware tak v momente spustenia bety vedeli presne, koľko hráčov má prístup do bety, no napriek tomu nedokázali servery nastaviť tak, aby predišli technickým problémom.

Počas niekoľkých úvodných hodín bolo obtiažne sa do hry pripojiť. Niektorým sa dokonca nepodarilo pripojiť ani do klienta Origin a vďaka tomu boli postihnuté aj ostatné hry od EA. Napríklad FIFA, najhrávanejšia EA hra, bola postihnutá problémamy s pripojením na všetkých platformách. Na Xbox One prežíval problémy aj Battlefield V, do ktorého sa hráči nemohli ani prihlásiť.

Casey Hudson z Bioware sa na Twitteri vyjadril, že vraj nejde o problém kapacity serverov ale o iný problém, ktorý nenastal keď hru interne testovali. Klient Origin ale vyhadzoval hlášku, že kapacity serverov EA sú plné, preto nebolo možné sa prihlásiť.

Tí, ktorí sa do hry pripojili prežívali obrovské lagy a takzvaný rubber-banding. To je stav, kedy sa postava pri pohybe neustále vracia na mesto a hráč sa nedokáže pohnúť. V closed bete Anthem ale boli aj iné problémy, nie len problémy s pripojením. Niektorí nepriatelia z ničoho nič zmizli a niektorí nereagovali na hráčov, akoby zblbla AI. Väčšinu problémoc sa ale EA podarilo vyriešiť už v prvý deň, takže dnes si Anthem napríklad zahráte bez najmenších komplikácií. Dúfame, že to isté sa nezopakuje priamo pri spustení plnej hry, pretože recenzenti sú hákliví na to, ak je hra počas prvých hodín nehrateľná.

Otvorená beta Anthem bude spustená už o pár dní, 1.2.2019 si budú môcť toto “demo” zahrať všetci. Plná hra vychádza 15.2.2019 pre tých, ktorí majú predplatené Origin Access alebo EA Access a 22.2.2019 pre všetkých ostatných.

O Anthem máme na stránkach kopec článkov, videí, trailerov a informácií, nájsť ich môžete tu.Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site