Shadow Tactics: Blades of Shogun – Dojmy

27 augusta, 2016 Nikoleta Nagyová

Mali sme možnosť zistiť viac o novej single playerovke z dielne Daedalic Entertainment, ktorú nám predstavili v posledný deň GamesComu.

Keď sa skončila prezentácia The Long Journey Home, v priebehu pár sekúnd sa začala druhá prezentácia. Bez zbytočných rečí nám bola predstavená strategická hra, ktorá čerpala inšpiráciu pre prostredie z Japonska.

V tejto akčnej stratégii sa snažíte úspešne splniť misiu za pomoci ovládania maximálne piatich charakterov bez toho, aby vás spozorovali. Na to, aby ste misiu zvládli, budete musieť použiť znalosti každej z piatich postáv, ich kombinácie a aj prostredie, v ktorej sa misia odohráva.


Počas vášho hrania si vyskúšate, aké je to byť samurajom Mugenom, ktorý dokáže zabiť nepriateľov jedným útokom, gejšou Aiko, ktorá je majster v maskovaní a svojím šarmom popletie hlavu nepriateľovi. Ninjou Hayatom, ktorý je expert na vniknutia, lovcom Yuki, elitnou zlodejkou, ktorá používa pasce a nakoniec sniperom Takumou, ktorý si dokáže premeniť svoju drevenú nohu na funkčnú strelnú zbraň.

V tomto prípade je trpezlivosť kritickým faktorom, ktorý rozhoduje o úspešnosti misie. Výber postavy nebude na vás, aby ste nelipli na 1-2 charakteroch, ktoré sa vám budú hrať najľahšie. Podľa obtiažnosti sa budú meniť časy spozorovania, skill radius, i predurčený počet hraných charakterov . Nemyslite si, že vaše unáhlené konanie nebude mať následky.

shadow

Zabudli ste skryť telo nepriateľa? Je tu vysoká šanca, že po vás začne pátranie. Nevypočítali ste kroky v zasneženej oblasti? Určite pôjdu po vašich stopách. Niektoré misie budú o to náročnejšie, ak vám nepovolia zneškodnenie nepriateľa, keďže máte na výber medzi zabitím a omráčením. Veľkou výhodou je, že vás hra neustále upozorňuje na ukladanie vášho odohraného priebehu. Tým pádom predídete rage quitu po hodinovom taktizovaní a pripravovaní hladkého priebehu, kde vás nečakane prekvapí nepriateľ.


Ako novinku, budete mať k dispozícií Shadow Mode. Takto si budete môcť načasovať akcie každej hranej postavy, aby sa ich akcie uskutočnili v reálnom čase spolu. Shadow Mode tak predstavuje možnosť strategického pohybu v jednom hernom kroku, bez zbytočného turn-base ovládania vo väčšine stratégií.


Zabudnite však na to, že “snáď to prejdem s jednou postavou”. Misiu musíte dokončiť s rovnakým počtom živých postáv, ako ste začali. Konečná misia však nie je ohodnotená hodnosťou. Namiesto toho, sa hra bude hodnotiť odznakmi prispôsobenými vášmu štýlu hrania. Veď každý hráč ma iný štýl hrania. A práve tento prístup je veľmi ojedinelí v hernom priemysle, ak si vezmeme túto dobu. Preto by si žiadny milovník akčných stratégií nemal nechať ujsť možnosť hrať Shadow Tactics – Blades of Shogun, ktorý bude dostupný na PC a konzoly v poslednej štvrtine roku 2016.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.