Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Sherlock Holmes: The Awakened čeština dostupná hneď na vydanie

Pozrite si české screenshoty.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Sherlock Holmes The Awakened čeština CZ titulky

Ukrajinské štúdio Frogwares už čoskoro vydá novú hru Sherlock Holmes: The Awakened, ktorá má byť kompletným remakom ich prvej 3D hry z roku 2006. Fanúšikovia Sherlocka Holmesa sa tak môžu tešiť na omnoho väčšiu, rozsiahlejšiu a krajšiu hru na PC a konzoly. CZ titulky zaručia, že si užijete príbeh hry naplno.

Čeština Sherlock Holmes: The Awakened bude na všetkých platformách

Petr Ticháček, autor češtiny do hry Sherlock Holmes: The Awakened, nám zdieľal niekoľko informácií ohľadom tohto prekladu. 

Čeština bude k dispozícii na všetkých platformách, teda na PC, Xbox One, Xbox Series X/S S, PS4, PS5 a dokonca aj na Nintendo Switch. Kedy presne, zatiaľ nevieme, pretože vývojári zatiaľ hovoria o prvom štvrťroku 2023, bez konkrétneho dátumu vydania. 

V remaku bude 2x viac textu, ako v originále

Preklad Sherlock Holmes: The Awakened do češtiny trval zhruba pol roka a už v Decembri 2022 bola hotová a otestovaná. Remake obsahuje 2x viac textov a dialógov, ako pôvodná verzia z roku 2006. 

Ticháček sa podelil aj o to, či mu pôvodná čeština nejako pomohla: "Když jsme se s vývojáři dohodli na lokalizaci, vytáhl jsem ze záložního disku 16 let starý překlad původní hry v domnění, že si tím citelně usnadním práci. Z omylu mne však vyvedla hned první várka textů, které jsou oproti originálu kompletně přepsány. Ostatně již brzy se budete moci sami přesvědčit, že kromě základního příběhu ve hře nezůstal kámen na kameni."

Pozrite si nové screenshoty s CZ titulkami

CZ screenshoty pochádzajú z úvodu hry na Baker Street v Londýne, ale aj z tretej kapitoly. Tá sa odohráva vo švajčiarskom sanatóriu a práve táto časť je obsahom dema, ktoré je od piatku k dispozícii podporovateľom na Kickstarteri.

Vydanie hry môžete zatiaľ podporiť aj na Steame, kde si ju môžete pridať do Wishlistu. Okrem češtiny hra bude preložená do ďalších 14 jazykov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články