Shroud of the Avatar ako old-school RPG

13 júla, 2013 Lukáš Kanik

Hra je vo vývoji tri mesiace a niektoré mechaniky sú viac než zaujímavé. Video vám ukáže, ako si vyrobiť stoličku, či ako sa rozprávať s obyvateľmi.

Video z vývoja po troch mesiacoch komentuje vedúci projektu – Richard Garriot, ktorý na Kickstarteri začiatkom Apríla vyzbieral 1,9 milióna dolárov. Ďalších 400 tisíc hre zafinancovali užívatelia na stránke hry a pomaly to rastie ďalej.

Shroud of the Avatar je stredoveké RPG na spôsob Ultimy a Minecraftu, pretože kombinuje detailné craftovanie, objavovanie sveta aj nelineárne dialógy. Pre anglicky hovoriacich hráčov to znamená, že pri dialógoch s NPC postavami nebudú musieť vyberať z pripravených otázok a odpovedí, ale s postavami sa budete rozprávať priamo textom, ktorý napíšete, teda sa ich môžete spýtať na čokoľvek.

Vo videu tiež uvidíte, ako funguje crafting, ak si chcete vyrobiť kus nábytku, musíte ísť do lesa, vyrúbať strom, napíliť ho na dosky a z dosiek si napíliť menšie drevené komponenty. Crafting a inventár prebieha drag-and-drop systémom, ako kedysi za starých čias v Ultime, žiadne sloty v inventári ako dnes.

Vlastne je to také old-school RPG a návrat tohto žánru ku koreňom. Detailný crafting, nelineárne rozhovory, žiadny quest-log, cestovanie lokalitami na veľkej mape, a inventár by mali potešiť hlavne pamätníkov. Určite si pozrite video a poprípade zamierte na stránku autorov, nezabudnite, že hra je vo vývoji 3 mesiace a napríklad súbojový systém pôsobí stále jednoducho.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wckfc-0WyPs[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články