Skotská policie: Hry mohly být příčinou vraždy

6 mája, 2013 DF

Skotská policie v současnosti řeší další ožehavý případ související s kulturou počítačových her.

Dle skotské policie mohly být počítačové hry spouštěčem násilného aktu, při němž 13 letý skotský hráč podřízl hrdlo 14 letému hráči, kterého potkal při hraní online multiplayeru Gears of War. Přitom je nasnadě si uvědomit, že hra je určena pro obecenstvo 18+, tedy správně by se neměla uvedeným vůbec dostat do rukou.

Microsoft celou situaci komentoval slovy, že jeho hra, respektive služba umožňuje rodičům mít pod kontrolou veškerý obsah, jenž se jejich ratolestem dostane pod ruku. Otázka je, kolik rodičů těchto možností využívá – to procento bude ve Skotsku nejspíše podobné jako u nás a to velmi malé.

Rada od nás starých kmetů vám, kteří jste podobně staří jako uvedení chlapci – 1) hry mají být jen neškodná, často násilná zábava, která ovšem patří jen na monitory, což snad všichni dobře víte 2) pokud vás někdo naštve online, jednoduše se tomu zasmějte i v případě, že jste vznětliví cholerici. Totiž internet je v podstatě jedna obrovská aréna plná trollů a individuí žadonících o pozornost, kteří jen čekají na svou příležitost někoho shodit, s někým se pohádat, aby ze sebe měli ve výsledku lepší pocit. Byly doby, kdy jsme si internetové konverzace a konflikty brali k srdci, ale od jisté doby už to skutečně neřešíme, lepší je hru vypnout a dát si na uklidněnou pořádný single player, či se jít proběhnout ven.

V případě, že vás někdo sleduje a zasypává vás sprostými zprávami není nic jednoduššího, než dotyčného zcela zablokovat, mnoho služeb tuto možnost má. V situaci vytrvalého pocitu stalkingu je posléze možné kontaktovat administrátora služeb, jenž má povětšinou nástroje k tomu zablokovat MAC/IP adresy dotyčného. Také je zde možnost pořizování screenshotů pro ověření nevhodného chování dotyčné osoby.

Jednoduše – možností řešení problému s internetovými trolly je mnoho a vražda by neměla být ani jednou z nich.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2318846/13-year-old-Xbox-player-slashed-friends-throat-knife-row-met-online-playing-ultra-violent-game-Gears-War-3.html

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.