Skyrim VR Brain Control Muse 2

Skyrim sa už dá ovládať mysľou, vyžaduje sústredenie na ovládanie mágie

16 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Mód pre VR verziu posúva hranice možného.

Elon Musk a jeho spoločnosť Neuraling pracujú na zariadení BMI (Brain-Machine Interface), ktoré umožní mozgom ovládať elektronické zariadenia. Hoci zariadenie je primárne vyvíjané pre imobilných pacientov, alebo pacientov s poruchou mozgu, určite sa v budúcnosti uplatní aj v počítačových hrách.

Niečo podobné totiž moder Cangar dokázal zapracovať do Skyrim VR. Na snímanie mozgových signálov využil komerčne dostupné meditačné zariadenie Muse 2. Spojil ho s VR headsetom a výsledkom je interface na ovládanie hry. Muse 2 stojí pritom menej ako 300 dolárov.

Cangarovi sa podarilo využiť mozog na ovládanie kúziel v Skyrime. Nie je to úplne jednoduché, človek sa totiž na zoslanie kúzla musí sústrediť. Čím viac sa človek sústredí, tým silnejšie kúzlo dokáže zoslať. Hráč tak musí doslova trénovať mozog, aby mohol zosielať tie najsilnejšie kúzla v Skyrime.

Mód je dostupný na stiahnutie na Nexuse ale nepredpokladáme, že niekto z vás bude mať doma zároveň VR headset, Skyrim VR a Muse 2. Ale video rozhodne stojí za pozretie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.