Chuck TV Slovensko esportova televizia

Slovak Telekom spúšťa e-sport TV stanicu Chuck TV vo svojich balíčkoch

14 júna, 2021 Lukáš Kanik

Uvidíte na nej lokálne aj zahraničné e-športové turnaje.

Slovenská spoločnosť pomaly začína akceptovať, že hry sú neoddeliteľnou súčastou našej kultúry. Slovak Telekom už dlhšie podporuje slovenský e-šport, ktorý je oproti zahraničnému stále v plienkach. Od dnes štartuje našu prvú e-športovú televíznu stanicu s názvom Chuck TV aj v balíčkoch Magio.

E-športová Chuck TV pribudne v ponuke programov digitálnej televízie Magio TV a internetovej TV platformy Magio GO

E-športový televízny kanál Chuck TV ponúkne televíznym divákom vysielanie v HD rozlíšení z turnajov a ligových zápasov viacerých e-športových líg, vrátene – FIFA PRO League, Digital Motorsport SK, Y-GAMES PRO series či lokálnych a svetových majstrovstiev. Televízia disponuje moderným TV štúdiom, v ktorom tvorí aj vlastné lifestylové obsahové relácie. V programovej štruktúre Chuck TV nájdu diváci diskusné relácie, recenzie na hry či magazín o autách so známym automoto moderátorom Alexandrom Štefucom. Chuck TV bude v  Magio TV a Magio GO súčasťou športového balíka.

„Elektronický šport zaznamenáva celosvetovo zvýšený záujem divákov a to nie len na streamovacích platformách ako je Twitch či YouTube. Preto sme sa rozhodli priniesť lokálny e-športový kanál Chuck TV, ktorý prináša atraktívne turnaje a ligy zo sveta počítačových hier a to vo vysokom rozlíšení. Veríme, že si nájde svoje publikum v komunite gamingových nadšencov,” hovorí Marcel Šatanek, riaditeľ pre TV služby Slovak Telekom.

Televízia Chuck TV spustila svoju testovaciu fázu v Apríli tohto roka, do programu ju zaradilo už viacero televízií.

V eŠportoch sa v roku 2020 zarábalo výrazne menej

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: